Dovolená na Istrii vás okouzlí různorodostí

Vyberte si prázdninový dům na poloostrově Istria

Již přes čtyři desítky let je Istrie populární rekreační oblastí na Jadranu, která je každým rokem vyhledávána tisícovkami turistů z celé Evropy. Po rozpadu bývalé Jugoslávie byla velká část zdejší pobřežní infrastruktury modernizována a vyrostla zde celá řada špičkových prázdninových středisek s mnoha možnostmi ubytování Istrie. Mimo to se poloostrov může pochlubit zejména malebnou vnitrozemskou přírodou a množstvím unikátních pamětihodností.

Istrijský poloostrov má rozlohu asi 3 700 kilometrů čtverečních (tedy jen o něco méně než například Zlínský kraj) a najdete na něm četné příležitosti k pohodlnému ubytování na Istrii. Nachází se v severní části Jaderského moře a je také hraniční oblastí mezi Chorvatskem a Slovinskem s Itálií. Těmto dvěma státům rovněž připadá menší část istrijského území na severu poloostrova, kde v ústí zálivu stejného jména leží i známý italský přístav Terst.

Dovolená na Istrii

Vydejte se na dovolenou do Istrie podle svého vkusu

Na druhé straně Istrie se v lůnu Kvarnerského zálivu rozkládá další velké a význačné přístavní město Rijeka s pěkným historiým centrem. Jak se ostatně i během ubytování Medulin můžete sami přesvědčit, Istrijské dějiny se začaly psát již hluboko před naším letopočtem. Největším zdejším klenotem je nepochybně starořímské město Pula, v němž spatříte nejen zachovalý amfiteátr, ale i celou řadu dalších antiých památek.

K dalším význačným turistiým centrům Istrie se řadí magiá Rovinj (Rovigno). Počtem zajímavých míst, mezi nimiž vyniká kostel svaté Eufemie, Balbiho oblouk, románská kaple svaté Trojice, radnice nebo hodinová věž, doslova přetéká. Ať už si pořídíte komfortní ubytování kdekoliv na Istrii, vždy budete mít blízko do pěkných, často pitoreskních městeček. Zastavte se alespoň na chvilku v Umagu, Poreči, Rabacu či ve vnitrozemském Pazinu.

Istrie nabízí skvělé plážové radovánky i toulky přírodou

Podél istrijských břehů (jejichž délka dosahuje celkové délky několika set kilometrů) byla vlivem rostoucího turistiého ruchu upravena spousta hezkých pláží. Jsou většinou oblázkové a do průzračného Jaderského moře mají často velmi pozvolný sestup, mnohde navíc kvůli pohodlí doplněný betonovými panely. Pláže zde díky své kvalitě bývají často oceňovány Modrou vlajkou. Objednejte si moderní vilu s bazénem v Chorvatsku a přesvědčte se sami!

U letoviska Novigrad čeká na celou rodinu perfektní zábava v podobě rozsáhlého akvaparku Istralandia. Zapálení turisté a milovníci přírody si určitě vychutnají mimořádně malebné istrijské vnitrozemí. Naleznou zde řadu krasových oblastí s pozoruhodnými jeskynními systémy jako Romuald, Pazin a Marko i rozsáhlé lesní přírodní rezervace jako například Šijana a Škaraba. Sladkou třešničku na chutném istrijském dortu tvoří unikátní ostrovní národní park Brijuni pár kilometrů v Jadranu.