search

Ubytování Rovinj

Ubytování Rovinj je vždy správná volba

Přístav a město Rovinj (italsky Rovigno), jedno z nejkrásnějších v Chorvatsku, se nachází v západní části Istrie. Historické jádro na malém poloostrově se pyšní starým středomořským stylem. Jako jedno z mála na jadranském pobřeží si výrazně zachovalo původní benátskou podobu. Nové čtvrtě, nabízející i ubytování Rovinj, se rozrůstají na navazující pevnině. V okolí se navíc zelená bohatá flóra, které vévodí hlavně borovicové lesy. Přilehlé břehy lemují pěkné pláže a z moře vykukují malé ostrůvky. Prohlédněte si naši nabídku ubytování na Istrii a připravte se na skvělou dovolenou.

Ubytování Rovinj

Aktivity poblíž vašeho ubytování Rovinj

Velká turistická aglomerace Rovinje zahrnuje i několik ubytovacích zařízení a rekreačních středisek. Pár jich vyrostlo též na blízkých ostrovech. I zde se při trávení letní dovolené na Istrii můžete vyhnout přeplněným kapacitám a vyhlídnout si ubytování v Rovinji podle vašeho gusta - v komfortních a klidných apartmánech či prázdninových domech.

V pestré nabídce sportů nechybí kurty na tenis, (plážový) volejbal ani fotbalová hřiště. Hustá síť kvalitních cyklostezek pokračuje dál na Istrii. Mimo to se zde při trávení letní dovolené můžete svézt na koni a vyzkoušet paintball. Kdo se chce během ubytování v Rovinji dobře bavit, rozhodně nebude zklamán. Kromě sportovišť tady fungují diskotéky, restaurace a hospody. Pořádají se slavnosti a koncerty různých žánrů. Z historických památek stojí za vidění bazilika sv. Eufemie.

Pláže při ubytování v Rovinji

Dovolená na Istrii, to je hlavně moře a pláže. Z vašeho ubytování Rovinj se na ně dostanete po promenádě podél pobřeží. Tak jako na celé Istrii mají kamenitý a oblázkový povrch, díky kterému vyniká krásně čistá, průzračná voda. Ideální podmínky čekají na vyznavače vodních sportů jako windsurfing, vodní lyžování nebo potápění. Na své si přijdou milovníci jachtingu.

Nejvyhledávanější pláže se jmenují Amarin, Sv. Andrija, Polari, Veštar a Villas Rubin. Za vyzkoušení stojí poloostrov Zlatni Rat (Zlatý mys) s přírodním parkem stejného jména a plážičkami Škaraba či Zlatna Uvala. Z Rovinje sem dojedete i na kole a užijí si na nich především milovníci samoty a romantiky. Další pláže se ukrývají na ostrůvcích Svata Katarina, Sveti Andrija a Maškin.

Co dělat v Rovinji a okolí

Podívejte se i po okolí Rovinje, které přímo vybízí k různým výletům, jak se během letní dovolené v Chorvatsku sluší a patří. V blízkosti se nachází tzv. Limský fjord, ve skutečnosti záliv v podobě částečně zatopeného krasového údolí. Jeho délka činí 10 kilometrů a plavba po něm se řadí k největším zdejším zážitkům. Navštivte města Vrsar, Poreč a Umag, kde čeká vyžití též na vaše děti v podobě městských vláčků a akvaparků s tobogány. K největším atrakcím kolem Rovinje se počítají například:

  • akvapark Aquacolors s mimořádně dlouhou línou řekou a spoustou tobogánů,
  • starověká aréna v Pule,
  • národní park Brijunské ostrovy,
  • dinopark Funtana,
  • historické městečko Pazin s jeskyní Pazinska jama.