Atrakce Rovinj zlákají každého

Dovolená v Rovinj, to je okouzlení a poznání tajů nové kultury! Přístavní město Rovinj je situováno severozápadně od Puly. Klasický vzhled středověkého města se snoubí s moderními hotelovými aglomeracemi. Hlásí se k nejnavštěvovanějším městům celé Istrie. Benátský ráz je viditelný hned na první pohled. Stará část se nachází na malém poloostově a nová se neustále rozšiřuje na pevnině do všech světových stran. Zátoka Valdibora na severu, Južna a Veštar na jihu jsou zajímavé svou subtropickou florou.

Atrakce Rovinj

Koupání v ráji na zemi Rovinj a sportovní aktivity

Pláže v Rovinj jsou především uměle upraveny s betonovými plošinami. Oblázky, kameny a písek, který je navezen, tvoří pěkné koupání. Borové lesy zasahují až k plážím. Promenádní cesta je praktická a je z ní snadný přístup ke všem plážím. Ocenění modré vlajky mají pláže Crveni otok, Villas Rubi anebo Amarin. Rekreační domy v Chorvatsku jsou dominantním ubytováním. Diskotéky, koncerty rockové i elektronické hudby, videohry, restaurace nabízející speciality, výstavy moderního umění anebo kasino, jsou velkými lákadly. Rovinj dominuje vodními sporty jako je windsurfing, jachting, vodní pólo a potápěčskými školami Valalta a Sveti Andrija. Tenis v Monseně a Polari, plážová volejbal a kuželky jsou rekreačními sporty. Paragliding je adrenalinovým odreagováním. Jízdárna, sportovní potápění, paintball anebo umělá lezecká stěna jsou pro odvážnější. Prázdninové domy Istrie vám dodají energii!

Památky oživí dovolenou v Rovinj

Městské středozemní sídlo s mnoha kopci, kde se nachází kostel sv. Eufemie z Rovinj z 18. století, působí starobyle. Najdeme v něm bohatý inventář s vzácným pozdně antickým sarkofágem sv. Eufemie. Nádherný rozhled nabízí nedaleká zvonice. Dva pásy hradeb, které obepínají město, jsou vidět jen zřídka. Balbiho oblouk, barokní radnice s hodinovou věží a nejstarší místní památka, osmiboká kaple sv. Trojice ze 13. století, velmi dojme. All inclusive je individuálním moderním přístupem ubytování v Chorvatsku, který zajišťuje spotřebu vody, plynu, elektřiny, rekreační poplatek, ložní prádlo a závěrečný úklid. Jen dopravu a jídlo si obstarávají turisti sami. Navíc dovolenou v Chorvatsku je možno strávit i se svými domácími zvířecími mazlíčky.