Dovolená Rovinj vás okouzlí krásami přístavu

Jak si co nejlépe užít letní prázdniny? Čeká-li na vás dovolená Rovinj a toužíte po něčem víc než jenom po plážových radovánkách u blankytného Jadranu, je pro vás optimální volbou toto úchvatné město. Disponuje totiž nejen výstavními plážemi ve svém okolí a stabilním počasím, ale jako významný středověký přístav také nádherným historiým centrem se spoustou pozoruhodných památek. Malebné letovisko Rovinj (14 tisíc obyvatel) se rozprostírá ve středu západního pobřeží poloostrova Istrie, těsně pod úchvatným Limským zálivem (někdy též nazývaným falešným fjordem). Nabízí dokonalou infrastrukturu a velké množství komfortního ubytování Rovinj. Na dosah ruky odtud budete mít díky blízkosti dálničního uzlu téměř všechny nejznámější rekreační oblasti Istrie a zároveň významné památkové rezervace jako Pula, Poreč, Novigrad, Umag či Vršar.

Dovolená Rovinj

Dokonalá dovolená Rovinj u průzračného Jadranu

Západní pobřeží Istrie kolem Rovinje lemuje řada skvělých pláží, jak oblázkových, tak písečných. Skýtají perfektní podmínky pro koupání a opalování, ale i k potápění, šnorchlování či všemožným druhům plážových a vodních sportů. V okolí významných hotelů, ale i plně zařízených prázdninových domů Chorvatsku jsou zde instalovány betonové desky či soustavy balvanů pro snadnější sestup do moře. K nejpopulárnějším a nejlépe vybaveným plážím v Rovinji a jeho okolí patří zejména Amarin, Polari, Sv. Andrija, Veštar a Villas Rubin. Vynikají plným turistickým komfortem, spoustou atrakcí a organizovaných aktivit. V jejich blízkosti objevíte i liduprázdné, romantické zátočiny, v nichž si užijete naprostý klid a soukromí. Stačí si jen zarezervovat některé ubytování na Istrii z naší nabídky.

Nasajte neopakovatelnou atmosféru historické Rovinje

Udělejte si čas a vydejte se během své dovolené na procházku městem Rovinj. Úzké křivolaké uličky, lemované starobylými kamennými domy, tajuplná zákoutí a pitoreskní dlážděná náměstíčka vytvářejí nezapomenutelné zážitky při putování rovinjským starým městem. Na každém kroku tu na vás dýchne nefalšovaný středověk, jen tu a tam narušovaný stylovými kavárničkami a restauracemi či obchody se suvenýry. Prohlédnete si tu i spousty zajímavých památek jako kostel svaté Eufemie s vyhlídkovou zvonicí, románskou kapli svaté trojice, prastarý Balbiho oblouk nebo historiou radnici s vlastivědným muzeem. O další rozptýlení se vám v Rovinji dozajista postarají obří akvária ve Středisku pro výzkum moře, zábavní centrum Monvi či každoroční velkorysý festival Rybářské slavnosti. Na výlet se však můžete vypravit i do starověké Puly nebo do akvaparku Istralandia u Novigradu.