Prázdninové domy Rovinj

Prázdninové domy Rovinj vás uhranou

Pokud pátráte po lokalitě na poloostrově Istrie, kde si můžete užít příjemnou dovolenou naplněnou až po okraj zážitky i odpočinkem, rozhodně zkuste rekreační středisko Rovinj. Najdete zde pláže s křišťálově čistou vodou, velice kvalitní infrastrukturu, množství zábavy a především úžasné, starobylé centrum s neopakovatelnou atmosférou. Samozřejmostí jsou četné turistické atrakce v okolí a krásné, horké počasí po většinu léta.

Význačné chorvatské letovisko Rovinj (italsky Rovingo) vyrostlo v jižní polovině Istrie, kousek od Limského fjordu a 70 kilometrů od hranic se Slovinskem. Jeho břehy osvěžuje Jaderské moře, západním směrem se mírně zvedá istrijské vnitrozemí. Blízký dálniční uzel umožňuje rychle dosáhnout další prázdninová centra jako Poreč, Novigrad či Umag, slavné historické město Pula i význačný přístav Rijeka na severovýchodě.

Prázdninové domy Rovinj

Prázdniny v Rovinj u moře, jak mají být

Na Istrii si můžete vybrat z bezpočtu lákavých pláží. Svou pestrostí – mezi převahou kamínkových se najdou i písečné – uspokojí skutečně každého milovníka koupání, šnorchlování, opalování a dalších letních radovánek. Ze svého ubytování Rovinj snadno dojdete též k upraveným plážím u větších hotelů, kde vyrostla mola z nahrnutých balvanů a betonové plochy ke snadnějšímu vstupu do moře.

Mezi nejoblíbenější pláže, často odměněné za svou čistotu a servis, se tady řadí Amarin, Polari, Sv. Andrija, Veštar a Villas Rubin. Těšte se na rozličné sportovní vybavení, příjemný stín borovicových hájků a množství romantických zátočin. Naše prázdninové domy v Chorvatsku, z nichž si můžete vybrat ten nejlepší k prožití vašich dnů oddechu, se nachází podél celého zdejšího pobřeží a vždy disponují potřebných vybavením a komfortem.

Objevte prázdninové domy Rovinj a středověké kouzlo

Stejně jako k blankytnému Jadranu se na vaší dovolené v Chorvatsku určitě vypravte i na obchůzku města Rovinj. Právem se považuje za jedno z nejhezčích nejen na istrijském pobřeží. Její historické centrum, plné úzkých uliček, náměstíček a tajuplných zákoutí, vás doslova uhrane svou magickou náladou, tolik připomínající starobylá městečka na březích Apeninského poloostrova. Mezi anilinově zbarvenými domy s typickými středomořskými okenicemi se valí proudy turistů a ze všech stran tu na ně útočí desítky krámů se suvenýry, obchůdků, restaurací a hospůdek.

Holdujete-li především zábavě, jistě vás osloví pravidelný festival „Rybářské slavnosti“, zábavní centrum Monvi či akvárium ve Středisku pro výzkum moře. K hlavním rovinjským památkám náleží románská kaple svaté Trojice, hodinová věž, radnice s vlastivědným muzeem Srdcem nebo Balbiho oblouk. Dominantou tohoto čarokrásného míšení stylů, barev a tvarů je však kostel svaté Eufemie, do jejíž zvonice lze vystoupat a pokochat se pohledem do kraje. Do krasových jeskyní Pazin, starověké Puly i akvaparku Istralandia se ostatně klidně rozjeďte, není to více jak hodinu cesty.