search

Ubytování Sveti Lovreč

Ubytování Sveti Lovreč, to musíte zažít

Chcete-li strávit nezapomenutelné ubytování na Istrii v jednom z nejzachovalejších středověkých opevněných městeček na Istrii, rozhodně se vypravte do obce Sveti Lovreč. Dýchne tu na vás nefalšovaná romantická atmosféra dávno zašlých časů, jakou dnes zažijete už jenom málokde. A až se nabažíte historie, budete to odtud mít jen kousek k malebným jadranským riviérám východního pobřeží největšího chorvatského poloostrova. Malebný Sveti Lovreč (čítá pouze 1 500 obyvatel) objevíte ve východní části istrijského vnitrozemí. Jeho výhodná poloha nedaleko dálnice umožňuje rychle dosáhnout všech turistických lákadel Istrie. Jen několik kilometrů jižně se nachází nádherný Limský záliv s jedinečnou přírodní rezervací a necelých 20 minut jízdy odsud se rozkládají neméně působivé středověké přístavy Poreč a Rovinj. Lemovány jsou oblíbenými letovisky s parádními plážemi a širokými možnostmi ubytování Sveti Lovreč.

Ubytování Sveti Lovreč

Neváhejte a poznejte během dovolené na Istrii historické pamětihodnosti

Historie městečka Sveti Lovreč se začala psát již v osmém století. Tehdy postupně vyrůstalo kolem dodnes částečně dochovaného kostela svatého Vavřince, k němuž snadno dojdete z vašeho prázdninového domu na Istrii. V období Byzantské říše byl Sveti Lovreč mohutně opevněn, později sloužil jako významné vojenské správní centrum Benátské republiky na Istrii a jeho fortifikace byla ještě zesílena. Dosud je tak městečko obehnáno mohutnými zdmi s pompézní branou Velika Vrata, přes niž se dostanete na středověké náměstí a někdejší armádní shromaždiště Plac. Využijte polohu vašeho ubytování Sveti Lovreč a prohlédněte si všechny památky, které vám Svatý Lovreč nabízí. Uvnitř valů mimo dalších pozoruhodností můžete například obdivovat gotickou baziliku svatého Martina, obranou věž Funtanela z roku 1331 nebo freskami bohatě zdobený kostel svatého Blaise z poloviny 15. století.

Kam vyrazit na výlety z ubytování Sveti Lovreč

Milovníci přírody by se ze Svetiho Lovreče rozhodně měli vydat na průzkum Limské zátoky. Ta svými strmými útesy připomíná fjord a z nejvyššího bodu, Vrhu Lima, se vám naskytnou nezapomenutelné vyhlídky jak na záliv, tak na přilehlé a mimořádně působivé Limské údolí. Několik kilometrů dlouhý přírodní příkop končí ruinami města Dvigrad z 12. století na mohutném skalisku u Kanfanaru a dále se táhne až do srdce Istrie ke starobylému Pazinu. Využijte svého pěkného ubytování v Chorvatsku také k průzkumu dalších istrijských magnetů. Kromě středověké Rovinje stojí za návštěvu i zdejší největší město Pula, pyšnící se skvěle dochovaným amfiteátrem. Naopak na severu poloostrova, u letoviska Novigrad, se můžete vyřádit v moderním akvaparku Istrialand. S dětmi se vydejte také do Dinoparku u Vršaru a milovníci turistiky by neměli vynechat pohoří Učka. Dovolenou na Istrijském poloostrově si prostě zamilujete.