search

Ubytování Sveti Petar u Šumi

Ubytování Sveti Petar u Šumi, nečekané vzpomínky na minulost

K tak trochu zapomenutým, o to malebnějším lokalitám v istrijském vnitrozemí patří i Sveti Petar u Šumi. Právě tady si ubytování na Istrii zamilují všichni zájemci o klid, romantiku a sepětí s historií. Ve stínu lesů se k němu počítají osady Drgovanci, Gljuščici, Grčeti, Grgani, Jopi, Jurkini a Kočevari. Vyzkoušejte ubytování Sveti Petar u Šumi a nebudete litovat.

Ubytování Sveti Petar u Šumi

Historie a památky kousek od rekreačních domů Sveti Petar u Šumi

Obec Sveti Petar u Šumi se jmenuje podle benediktinského kláštera, který se v historických pramenech zmiňuje od konce 12. století. Zatímco většinu dalších míst na Istrii utvářely domy postavené vedle a kolem kostela na vyvýšených místech, sv. Petar vznikl jako lesní osada za klášterem a kostelem. 
Proto během ubytování Sveti Petar u Šumi uvidíte tolik obcí podél polí, vinic a okrajů krasových údolí s kultivovanou červenou zemí (odtud označení červená část Istrie). Z doby, kdy benediktýni klášter provozovali, se zachovala pouze jedna latinská kniha z přelomu 11. a 12. století.

Pláže na dosah ubytování Sveti Petar u Šumi

Na dovolené ve Svetim Petaru u Šumi si vyberete z řady krásných pláží, táhnoucích se na dlouhém pobřeží Jaderského moře mezi Porečí a Rovinjí. Využijte rekreačních středisek Funtana a Vršar s velice kvalitním zázemím v podobě občerstvení a vodních aktivit.

Na procházkách do dějin ve Sveti Petar u Šumi

Po zmenšení zájmu o benediktinský řád byl klášter zrušen a císař Fridrich III. jej předal tzv. bílým mnichům, kteří ho nechali přestavět. Jednou ze zajímavostí jsou jeho sloupy – staré románské sloupy mířily směrem nahoru, zatímco nové renesanční byly postaveny na základně. Z rekreačního domu ve Svetim Petaru u Šumi se sem snadno dostanete.

Klášterní kostel apoštola sv. Petra a Pavla získal v polovině 18. století dodnes nepřehlédnutelnou, krásnou barokní fasádu a po 2. světové válce se dočkal obnovy v gotickém stylu. Poutní místo z něj dělá zázračný obraz Panny Marie z Čenstochové od neznámého autora, vytvořený podle vzoru, který se nachází v největší mariánské svatyni v polské Jasně Góře (Czestochowa). Ještě dnes dílo můžete vidět nad hlavním oltářem.

Akce a zábava na dovolené Sveti Petar u Šumi

Cílem katolických poutníků se obraz stal poté, co podle legendy v předvečer večera 1721 plakal. Po zrušení řádu císařem Josefem II. v rakouském mocnářství se klášter stal národním majetkem a z knihovny byly vydraženy mnohé vzácné knihy. Jednalo se i o slavný sborník paulánů z první poloviny 17. století, rukopis s množstvím posvátných zpěvů v chorvatském jazyce. Řádu paulánů se podařilo tuto významnou kulturní památku získat zpět až v roce 1993.

Ubytování Sveti Petar u Šumi a atrakce v okolí

Během ubytování Sveti Petar u Šumi můžete navštívit vynikající vinařství a skvělé taverny. Obec se nachází v lese, proto je ideálním místem pro klidnou dovolenou s rodinou nebo přáteli či pro romantickou dovolenou zamilovaných párů. Nabídka je obrovská, od krásných apartmánů s jednou ložnicí až po luxusní vily s bazény. Všechny disponují krásnými zahradami, obklopenými vinicemi a tradičními domy, z nichž některé prošly renovací. Projděte si naši nabídku vil, domů a rekreačních apartmánů ve Svetim Petaru u Šumi a rezervujte si přesně tu dovolenou, kterou jste si v Chorvatsku vysnili.