search

Ubytování Svetvinčenat

Ubytování Svetvinčenat, v okolí líbezné vísky

Skromně vyhlížející městečko Svetvinčenat v srdci Istrie se pyšní bohatou historií, množstvím zajímavých památek a také líbivou okolní přírodou. Novodobý Svetvinčenat proslul jako jedno z kulturních center poloostrova a každoročně se zde koná řada festivalů a společenských událostí. Chcete-li prožít opravdu pestré a rozmanitými zážitky vyplněné ubytování na Istrii, je ubytování Svetvinčenat tou pravou volbou. Působivá obec Svetvinčenat se rozprostírá kousek od geografiého středu známého prázdninového ráje, poloostrova Istrie. Během ubytování Svetvinčenat tak odsud budete mít ve slušném dosahu jak jeho východní, tak i západní pobřeží, vzdálená pouhých několik desítek kilometrů. Obzvláště na tom západním si můžete prohlédnout výstavní historická města, jako jsou například Rovinj, Pula, Poreč nebo Novigrad.

Ubytování Svetvinčenat

V kolotoči společenských akcí, to je barevný Svetvinčenat

Historie Svetvinčenatu sahá hluboko do minulosti, až do prvního století našeho letopočtu, kdy zde již bylo založeno benediktinské opatství. Velice pohlednému starobylému jádru obce dodnes vévodí na první pohled odolný renesanční hrad Grimani, vybudovaný v 16. století za časů nadvlády Benátské republiky. Objevíte tady i řadu starobylých kostelíků, z nichž nejstarší, kostel svatého Vincenta (dávající vesnici jméno), pochází ze 13. století.= Mimo rozličných celoročních výstav, koncertů a dalších menších událostí se ve Svetvinčenatu pravidelně konají další rušné akce. Zajistěte si dovolenou na Istrii a prožijte kupříkladu Festival řemesel, Festival mladého vína, známý hudební Festival Istraetnojazz či Festival tance a neverbálního divadla. Každou třetí sobotu v měsíci jsou v městečku pořádány rozsáhlé trhy, na nichž zakoupíte suvenýry, oblečení i rozličné potravinářské výrobky.

Kam se vydat ze svého ubytování Svetvinčenat

Být na Istrii a nenavštívit při tom její snad nejzářivější klenot, to by bylo velikou chybou. Na jihu poloostrova se totiž rozkládá památka světového významu, zachovalé starořímské město Pula. Využijte svého pobytu v apartmánu v Chorvatsku v oblasti Svetvinčenatu a prohlédněte si úchvatné antické památky, mezi něž patří především obří amfiteátr, monumentální Augustův palác a mohutná Herkulova brána. K dalším výletním tipům z vašeho ubytování Svetvinčenat se rozhodně řadí též nedaleká středověká perla Rovinj a známý záliv Limský fjord. Vaše děti rozhodně nebudou proti, vydáte-li se den strávit v moderním akvaparku Istralandia blízko Novigradu a sportovci ocení možnost potápění v průzračném Jadranu u Medulinu. Nejvýznačnější přírodní lokalitou poloostrova jsou národní park Brijuni a horský masiv Učka s Vojakem, nejvyšším bodem Istrie.