search

Ubytování Tar-Vabriga

Ubytování Tar-Vabriga, klídek nad rozpálenými plážemi

Obec Tar-Vabriga se nachází v severozápadní části chorvatské Istrie, jen 3 kilometry od pobřeží Jaderského moře a 10 kilometrů severně od známého letoviska Poreč. Ubytování Tar-Vabriga si užijí především zájemci o bydlení na klidném místě pár kilometrů od pláže. Míříte-li sem za ubytováním na Istrii, jistě oceníte výtečnou dopravní dostupnost zásluhou blízké dálnice A9.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Tar-Vabriga

V oblasti Cervaru a Larunu probíhají archeologické vykopávky, odhalující dávný život zahrnující dinosaury, mamuty i první lidi. Ze starověké éry se dochovaly zbytky římských vil, zatopeného přístaviště a rozličných předmětů. Ve středověku se tu rozkládaly tři farnosti s trojicí kostelů sv. Martina, sv. Mihovila a sv. Antona tvořící součást Poreče. Vesnice vznikla v roce 2006 sloučením dvou chorvatských obcí Tar a Vabriga a místních částí Frata, Gedići, Perci a Rošini, které dnes představují jeden celek a zajímavé místo pro letní dovolenou. Z památek poblíž ubytování Tar-Varbiga vybíráme:

  • Farní kostel sv. Martina – bohatá výzdoba a rozšíření pocházejí z počátku 19. století jako připomenutí papežovy návštěvy v roce 1800.
  • Kostel sv. Antona s románskou zvonicí ze 13. století – výzdoba zahrnuje dva obrazy mistra Zorziho Ventury z roku 1602.

Pláže na dosah ubytování Tar-Vabriga

K báječným plážím u břehů Jadranu se lze na vaší dovolené v Tar-Varbiga snadno dostat i pěšky. Vynikají teplou a křišťálově čistou mořskou vodou. Čeká na vás spousta atrakcí, příležitosti pro vodní sporty a nezapomenutelná plavba podél pobřeží. O vysoké úrovni zdejších pláží svědčí vyznamenání tzv. Modrou vlajkou pro pláž Galeb u autokempu Solaris, pro pláž Crnika a pro pláž Valeta u autokempu Lanterna.

Kam za sportem a rekreací během dovolené v Tar-Vabriga

Blízkost jadranského pobřeží zaručuje dostatek příležitostí k prožití sportovně laděné, aktivní dovolené Tar-Vabriga. Nechybí víceúčelové hřiště, stezky k nenáročné turistice ani značná cyklistická trasa pro začátečníky i pokročilé. To vše na dosah našich prázdninových domů na Istrii.

Tar-Vabriga a nabídka akcí a jiné zábavy

V Tar-Vabriga a okolí se nudit nebudete. Její poloha na úrodné náhorní plošině (112 metrů nad mořem), mírně klesající k ústí řeky Mirna, poskytuje perfektní rozhledy: za jasného počasí uvidíte Alpy na severu či zvonici sv. Marka v Benátkách na západě. V kostele sv. Martina se v létě pořádají koncerty vážné hudby.

Atrakce v okolí Tar-Vabriga

Zvolíte-li k ubytování Tar-Vabriga, budete bydlet v idylické oblasti Istrie a v blízkosti známých rekreačních středisek Umag nebo Novigrad. Můžete dokonce vyrazit do Slovinska. Mezi nejžádanější výlety se řadí:

  • Jeskyně Baredine – nádherný podzemní prostor s fantastickými krápníkovými útvary jen pár kilometrů od obce.
  • Poreč – historická perla Istrie s krásnou promenádou a historickou Eufráziovou bazilikou (součást světového dědictví UNESCO od r. 1997).
  • Rovinj – letovisko s úžasnou atmosférou úzkých uliček, kostelem sv. Eufemie a muzeem tradičních dřevěných lodí Batana.
  • Limský fjord – několik kilometrů dlouhá zátočina, která sice fjordem vůbec není, zato přitahuje množství turistů. Plaví se sem nejen kvůli jedinečné atmosféře, ale také za pozorováním delfínů.
  • Pula – největší město a administrativní centrum poloostrova se pyšní dobře zachovanou římskou arénou a vítězným obloukem.