search

Ubytování Tinjan

Ubytování Tinjan, dovolená v nitru panenské přírody

Pokud byste si rádi užili nejkrásnější dovolenou ve svém životě, zamiřte do dechberoucího Chorvatska. Právě zde ukrývá ubytování Istrie nabízející vysněný komfort a dosažitelnost pokladů přírody i historie. Krásné městečko a ubytování Tinjan najdete v údolí Draga pouhých 50 kilometrů od Puly a 10 kilometrů od Pazinu. Počet obyvatel Tinjanu je asi 1700. Tato obec se může pochlubit pestrou paletou historických památek a tradic. Právě zde se vyrábí istrijská uzená šunka, které se říká pršut. Za zmínku stojí také zdejší kovářské umění, jež se oslavuje v Den svatého Šimona. Vyrazte na rozhlednu, projděte se po dlážděných uličkách, navštivte kostel i stylové restaurace, prohlédněte si sbírku historických předmětů a odhalte magii suchých kamenných chat na poli. Když se vám zasteskne po Jaderském moři, vyrazte na výlet do Puly!

Ubytování Tinjan

Zažijte dovolenou Tinjan na vlastní kůži

Istrijský poloostrov najdete na severovýchodě Chorvatska. Není možné pochybovat o tom, že patří k nejpopulárnějším dovolenkovým místům země. I když jsou mnohé pláže Istrie spíše skalnaté s prudkým vstupem do vody, existují moderní letoviska nabízející relaxaci na písečných kobercích s betonovými plochami. Romantická zákoutí, pozorování západů slunce, procházky přírodou a poznání historických pokladů není jen výsadou velkých měst. Rodinná dovolená na Istrii se osvědčila v ubytování Tinjan ležícího v centrální části státu. Městečko má bohatou historii, není divu, že kdysi sloužilo jako hraniční. Tinjan se může pochlubit antickými i středověkými pamětihodnostmi. Ptáte se, jak poznat tuto malebnou obec nejlépe? Vaše kroky povedou na rozhlednu, odkud spatříte všechny krásy. Coby kamenem dohodil, stojí zámek v obci Pazin. Tato památka není jedinou výsadou Pazinu. Ubytování Tinjan má vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou v Chorvatsku!

Jak se zabavit na rodinné dovolené Tinjan

V malebném městečku vás čeká zábava, poznání historie, sportovní aktivity, kulturní akce i přehlídka prastarých zvyků a řemesel. Pokud si rezervujete letní domy Tinjan, můžete počítat s úžasnou vybaveností. Malé děti ocení houpačku, pískoviště, jízdní kola i trampolína. Mnohé prázdninové domy nepostrádají venkovní bazén, proto je prázdninová zábava ve vodě zaručena a vily s bazénem v Chorvatsku uchvátí rodiny s malými dětmi, starší generace i zamilované páry. Okolní krajina je jako stvořená pro dlouhé procházky lesy přes údolí. Pokud patříte mezi milovníky přírody, upoutají vás strhující výhledy na město i dechberoucí krajinu. Cyklistika, jízda na koni a na kole, nenáročné túry, ochutnávka istrijské uzené šunky, prohlídka kovářského umění i návštěva restaurací nabízející místní pokrmy vás příjemně naladí. Když vyrazíte do sousedního města Pazin, počítejte s prohlídkou historických památek, včetně zámku a kostela.

Objevte klenoty u ubytování Tinjan

Největším lákadlem Tinjan je rozhledna nabízející přepychový výhled na okolí města. K rozhledně vede cesta lesem. Historické jádro města zahrnuje domy s vyřezávanými symboly, které poukazují na jejich majitele. Za povšimnutí stojí staré budovy s arkádami, památník, farní kostel sv. Šimona a Judy Tadeáše, zvonice a nádherná výzdoba. Úžasnou podívanou slibují sádrokartonové stěny a suchá kamenná pole s chatami. Tyto boudy k této oblasti bezprostředně patří. Jakmile navštívíte sousední Pazin, okouzlí vás stejnojmenný zámek, který patří k nejzachovalejším tvrzím Istrie. První zmínky o něm pocházejí z roku 983. Pobývalo v něm mnoho rodin, od roku 1374 patří Habsburkům. Nyní v něm můžete navštívit Etnografické muzeum Istrie. Další perličkou je farní kostel svatého Mikuláše postavený v roce 1266. Vašim očím neuniknou fresky namalované na presbytáři.

Poznejte historii na vaší dovolené Tinjan

Pokud si vyberte ubytování Tinjan, okusíte tep dávných časů. Vždyť toto město bylo kdysi dávno hraničním, patřilo Římanům. Díky své poloze přitahovalo významné monarchy, bojovníky, císařské rodiny, a dokonce i Napoleona. Dovolená Chorvatsko vás seznámí s chutí uzené istrijské šunky, pršut. Vše má svou spojitost s kamennými suchými zdmi, ale výrobní proces je pečlivě střežen. Zdejší obyvatelé jsou také pyšní na kovářské tradice. Vše vrcholí oslavami v Den svatého Šimona. Ani sousední město Pazin se nedá zahanbit svou historií, která je spjata s nádherným zámkem, kde se konaly slavné trhy. Za prohlídku stojí také františkánský klášter, římskokatolický kostel, pamětní centrum i archiv s mnoha cennými materiály. Rodinná dovolená v Chorvatsku má mnoho tváří!