search

Dovolená v Umag

Ubytování Umag

Chorvatské přístavní město Umag leží na severozápadě poloostrova Istrie a je jedním z nejzápadnějších míst Chorvatska – nalézá se jen pár kilometrů od hranic se Slovinskem. Původní jádro města se nalézá na menším poloostrově a dělí od sebe dva přilehlé zálivy. Novější část města se pak rozléhá na obě strany po přilehlé pevnině a nabízí spoustu možností ubytování Umag při trávení letní dovolené na Istrii. Kromě hotelových komplexů se i zde nalézají apartmány Umag nebo samostatné rekreační domky a vily Umag poskytující čím dál tím oblíbenější a pohodlnější ubytování v soukromí v Chorvatsku.

Dovolená Umag

Historie města sahá až ke starému Římu, ale žádné významnější stavební památky kromě pár torz věží a hradebních zdí se nedochovaly. Pobřeží poskytuje pro Istrii tradiční pláže, v některých místech uměle rozšířené kvůli zvyšující se popularitě letoviska. Moře je zde mělké a do moře se svažuje pomalu a i díky množství stínu z lesů, které mnohdy zasahují až k pláži je Umag vhodným místem, kde se dá absolvovat pohodová dovolená v Chorvatsku.

 

Apartmány Umag poblíž překrásných písečných a oblázkových pláží

Ubytování na Istrii, prázdninové domy a byty v Chorvatsku

Díky husté síti cyklostezek rozprostřené po celé Istrii si zde na své přijdou i vyznavači jízdy na kole. Nechybí ani prostory pro tradiční sporty jako plážový volejbal, basketbal, fotbal, stolní tenis nebo minigolfové hřiště. Umag je zkrátka skvělým místem pro strávení dovolené na Istrii, kterou si ještě více užijete vhodným výběrem ubytování. Hotely bývají během sezony přeplněné a díky množství lidí i zábav zde konaných i poměrně hlučné. Při trávení dovolené u moře například s dětmi je vhodné se porozhlédnout v bohaté nabídce ubytování v soukromí – ať už v rekreačních domech na Istrii nebo rekreačních domcích Umag, které nabízí klid a soukromí a ještě umocní skvělou dovolenou u moře, kterou Umag a jeho okolí nabízí.

Výlety v okolí Umagu

Umag je překrásným městem, kde se můžete z jednoho konce na druhý projíždět místním vláčkem, případně si s dětmi zadovádět v místním aquaparku, kde jsou tobogány a další atrakce. Pokud ovšem chcete poznat Istrii trochu víc, určitě Vám doporučujeme cestovat. Jak již bylo řečena, do Slovinska to máte kousek, pokud však chcete zůstat na dovolené na Istrii, navštivte: Poreč, Vrsar a další malebná pobřežní městečka.