search

Ubytování Umag

Ubytování Umag rozhodně doporučujeme

Chorvatské přístavní město Umag leží na severozápadě poloostrova Istrie a je jedním z nejzápadnějších míst Chorvatska – nalézá se jen pár kilometrů od hranic se Slovinskem. Původní jádro města se nalézá na menším poloostrově a dělí od sebe dva přilehlé zálivy. Novější část města se pak rozléhá na obě strany po přilehlé pevnině a nabízí spoustu možností ubytování Umag při trávení letního ubytování na Istrii. Kromě hotelových komplexů se i zde nacházejí apartmány, samostatné prázdninové domky a vily poskytující čím dál oblíbenější a pohodlnější ubytování Umag.

Ubytování Umag

Ubytování Umag láká návštěvníky historie

Historie města sahá až ke starému Římu, ale žádné významnější stavební památky kromě pár torz věží a hradebních zdí se nedochovaly. Pobřeží poskytuje pro Istrii tradiční pláže, v některých místech uměle rozšířené kvůli zvyšující se popularitě letoviska. Moře je zde mělké a do moře se svažuje pomalu a i díky množství stínu z lesů, které mnohdy zasahují až k pláži je Umag vhodným místem, kde se dá absolvovat pohodová rodinná dovolená.

Apartmány Umag poblíž překrásných písečných a oblázkových pláží

Díky husté síti cyklostezek rozprostřené po celé Istrii si zde na své přijdou i vyznavači jízdy na kole. Nechybí ani prostory pro tradiční sporty jako plážový volejbal, basketbal, fotbal, stolní tenis nebo minigolfové hřiště. Umag je zkrátka skvělým místem pro strávení dovolené na Istrii, kterou si ještě více užijete vhodným výběrem ubytování. Hotely bývají během sezony přeplněné a díky množství lidí i zábav zde konaných i poměrně hlučné. Při trávení dovolené u moře například s dětmi je vhodné se porozhlédnout v bohaté nabídce ubytování v soukromí – ať už v prázdninových domech Chorvatska nebo v ubytování Umag, které nabízí klid a soukromí a ještě umocní skvělou dovolenou u moře, kterou Umag a jeho okolí nabízí.

Vydejte se na výlety v okolí z ubytování Umag

Umag je překrásným městem, kde se můžete z jednoho konce na druhý projíždět místním vláčkem, případně si s dětmi zadovádět v místním aquaparku, kde jsou tobogány a další atrakce. Pokud ovšem chcete poznat Istrii trochu víc, určitě vám doporučujeme cestovat. Jak již bylo řečeno, do Slovinska to máte kousek, pokud však chcete zůstat na dovolené na Istrii, navštivte zajímavá města Poreč, Vrsar a další malebná pobřežní městečka.