Načerpejte zajímavé informace o Umag

Ubytování Umag, je symbolem odpočinku a sportovních aktivit. Starobylé centrum a přístavní město se nachází v severní části západoistrijského přímoří. Dva mělké zálivy skrývají starý komplex městského jádra. Zde se nachází i jachtařská marina. Zdejší krajina je úžasná pro pěstování vinné révy a mělčiny prospívají rybolovu. Výlety do Savudrije, slavné svým majákem na mysu, vzdálené asi 7 kilometrů anebo do rekreačního města Kanegra, jsou oddechové.

Informace o Umag

Sportovní aktivity ve spojení s dovolenou Umag

V Umagu vše žije tenisem! Pyšní se nálepkou největšího tenisového střediska na pobřeží jadranu. Jasnými trumfy jsou i vodní sporty v čele s jachtingem, windsurfingem, potápěním a podmořským rybolovem. Prázdninové domy na Istrii vám padnou do noty! Jezdecké středisko Katoro-Juricanija pořádá krátké i delší vyjížďky do okolí. Zkušení jezdci ocení terénní jízdy. V neposlední řadě je zde možnost hry baseballu, volejbalu, badmintonu, kuželek anebo stolního tenisu. Četné cyklostezky i půjčovny jízdních kol jsou po celém Umagu.

Památkami člověk ožije i na dovolené Umag

Dovolená v Umag je úchvatná i z hlediska památek a kultury. Pozůstatky venkovských vil, usedlostí a pevností jsou k vidění jako komplex v parku Sepomaia. Hradební zdi a věže jsou moderní dobou upraveny. Barokní kostel z 18. století stylovou podívanou. Urbanistická struktura města je tvořena náměstíčky, starými domy a úzkými uličkami. Lapidárium v městské věži a galerie Dante Marrina Cettina vystavuje současné umělce.

Z prázdninových domů Umag za koupáním

Pláže vyznamenané Modrou vlajkou v Umagu rovněž najdeme. Laguna Stella Maris, Katoro a Kanova jsou věčně prosluněné. Překrásné pláže s mnoha betonovými odpočívadly a uměle vytvořenými zátokami skrývají písčité dno. Je pozoruhodné, že lesy zasahují mnohdy až k plážím. Kromě oblíbeného koupání na plážích se naskytuje i návštěva festivalů města. Kavárny, bary a restaurace nabízející místní speciality jako je pršut, čevapčiči anebo jehněčí a skopové maso, skýtají krásu pravé dovolené. All inclusive je fenoménem dovolené v Chorvatsku. Zahrnuje vodu, plyn, elektřinu, ložní prádlo, rekreační poplatek i závěrečný úklid. Turisté vyrážejí do Chorvatska většinou autem a s vlastním zajištěním jídla z domu či v místních restauracích. Zapomenout se nesmí ani na zvířecí miláčky, kterým je ve většině případů vstup povolen.