search

Ubytování Višnjan

Ubytování Višnjan je kouzelné

Přemýšlíte, kde hledat ubytování na Istrii? Máme pro vás žhavý tip: ubytování Višnjan je v okouzlujícím městečku s dlouhou a bohatou historií ve vnitrozemí Istrie. A také ideální odpočinkovou lokalitou pro milovníky přírody a zajímavých památek, ale i přímořské rekreace a vodních sportů. K Jadranu to z ubytování Višnjan budete mít necelých patnáct kilometrů a v okolí obce na každém kroku narazíte na zajímavé svědky zdejších dramatických dějin. Višnjan má cca 600 obyvatel. A rozkládá se v severozápadní části malebného poloostrova Istrie. Od pobřeží blankytného Jaderského moře s mnoha známými letovisky a krásnými středověkými městy jako Vršar, Novigrad či Rovinj je vzdálen jen několik minut jízdy. Nachází se přímo u křižovatky dálnice A9 s hlavní silnicí směřující až do rekreačního centra Poreč. Obklopuje ho kouzelná venkovská příroda vinic a olivových hájů.

Ubytování Višnjan

Vzhůru ke hvězdám a blíže k moři u Višnjan

Prvotní zmínka o Višnjanu pochází již z roku 1003. Celá oblast však byla – zejména díky bohatým nalezištím mědi – osídlena už hluboko před naším letopočtem ilyrskými a keltskými kmeny. Až do 18. století bylo městečko mohutně opevněno a pozůstatky fortifikace z dob Benátské republiky tu naleznete dodnes. Stačí otevřít dveře vašeho domu na Istrii a jenom se trochu projít nejbližším okolím. Světového významu dosáhl Višnjan zejména díky své astronomié observatoři Zvjezdarnica Višnjan, odkud bylo učiněno téměř 2 tisíce objevů vesmírných těles. Každoročně se tu konají významná vědeá sympózia. Přímo v městečku, v němž je k dispozici několik kvalitních apartmánů v Chorvatsku si dále můžete prohlédnout například gotickou kapli svatého Antonína a další sakrální stavby z minulých století.

Co stojí za pozornost z ubytování Višnjan

Archeologickou pozoruhodností višnjanské oblasti jsou pozůstatky nedalekého starověkého sídla Dilian s ruinami románského kostela svatého Michala a klášterem z 11. století. Na kopci Montemez pak lze objevit i stopy pradávného keltského osídlení. V kilometr vzdálené osadě Strpačiči byly archeology objeveny historicky cenné měděné šperky z 2. tisíciletí před našim letopočtem. Daleko to není ani do dalšího starobylého města v istrijském srdci, do Pazinu. Využijte příhodné polohy a vydejte se z vašeho ubytování Višnjan i za ostatními magnety Istrie. Právě kousek od Pazinu končí výrazné údolí, které je o několik kilometrů západněji zaplaveno mořem a vytváří tak proslulý Limský fjord. Především děti ocení vodní svět Istraland u Novigradu a Dinopark u Vršaru. Zajímavý je též výlet do Puly na jihu poloostrova, kde spatříte výtečně dochovaný antický amfiteátr. Rodinná dovolená v Chorvatsku je přímo nabitá skvělými zážitky!