search

Ubytování Vižinada

Ubytování Vižinada, naprostá pohoda kousek od Jadranu

Malé městečko Vižinada se nachází na kopci sv. Tomáše (300 m n. m.), odkud se otevírá úžasný pohled na vinice a okouzlující okolní krajinu. Je to na severozápadě Istrie, kousek od řeky Mirny a dálnice A9. Zajistěte si ubytování Vižinada s krásnými výhledy na zdejší kopce, údolí a lesíky, budete nadšeni! Ubytování na Istrii tady představuje opravdu skvělé místo pro idylickou dovolenou s přáteli a rodinou.

Ubytování Vižinada

Historie a památky kousek od rekreačních domů Vižinada

Podle dochovaných záznamů je dnešní Vižinada stará zhruba tisíc let. K opravdovému rozmachu městečka došlo po osídlení obyvateli z bývalého Ruzaru. O procházku během ubytování ve Vižinadě si rozhodně říká stará část s náměstím, na kterém dvě studny a benátský erb s okřídleným lvem vyprávějí příběh o minulosti tohoto místa.

Pláže na dosah ubytování Vižinada

Výhodu rekreačního domu ve Vižinadě představuje výtečná dostupnost pobřeží Jaderského moře. Na něm vás čeká celá řada pláží skalnatých, kombinujících kamínky s trávou, oblázkových i uměle vybudovaných s betonovými platy. Stín poskytuje okolní vegetace a svižné klesání mořského dna zajišťuje výtečné podmínky pro koupání, plavání či šnorchlování. Pokud se vydáte k Novigradu, vyzkoušejte pláže Sirena, Mistral a Mareda, které obdržely ocenění Modrá vlajka. Na dosah Poreče se stejným ohodnocením pyšní pláže Brulo, Donji Špadiči, Gradsko koupaliště a Oliva.

Jaký sport si užít během rekreace ve Vižinadě

Velké popularitě se těší pozůstatky železnice Parenzana. V minulosti spojovala nedalekou Poreč s význačným jadranským přístavem Terstem. Dnes ji místní i zahraniční turisté využívají k četným sportovním aktivitám na Istrii v čele s pěší turistikou a cykloturistikou. Měří celkem 123 kilometrů, vine se podstatnou částí Istrie a každý zájemce si zde může užít nejen malebnou krajinu, ale zároveň procházet skrytými tunely či po zarůstajících viaduktech. A samozřejmě, že si v rámci své dovolené ve Vižinadě můžete dopřát i dalších sportů, neboť víceúčelových hřišť nebo tenisových kurtů se kolem obce nachází dostatek.

Vižinada a možnosti zábavy

Vižinada proslula svou úrodnou půdou, vynikajícím vínem a působivou atmosférou (jako ostatně řada míst v Chorvatsku), kterou si oblíbili taktéž filmaři. Vedle Malvasie, nejdůležitější bílé odrůdy celé Istrie, je typickou černou odrůdou této oblasti Teran. Za své skvostné víno získávají místní vinaři každoročně řadu ocenění. Ve Vižinadě nabízejí také skvělé olivové oleje, neboť téměř každá farma pěstuje olivy a vyrábí z nich olej. Využijte ubytování Vižinada k návštěvě lokálních trhů, kde si vynikající istrijské produkty zakoupíte jako suvenýr či dárek pro své známé a přátele. 

Dovolená Vižinada a atrakce v okolí

Na takřka protějším pahorku se rozkládá slavné město Motovun. V létě se tam tradičně koná filmový festival, který každoročně přitahuje stále více návštěvníků. Na úpatí Motovunu se nachází les, který je bohatý na výskyt lanýžů. Výlet spojený s hledáním lanýžů se vždy řadí mezi jedinečné zážitky, navíc tuto specialitu můžete ochutnat v okolních restauracích. Během dovolené na Istrii se můžete vydat i k Limskému fjordu, do Rovinje nebo za lázeňským ruchem Opatije.