search

Ubytování Vodnjan

Ubytování Vodnjan na krásné Istrii

Možná vás to překvapí, ale na jakémkoliv divukrásném místě při ubytování Istrie se vám dostane té nejlepší péče. Nejinak tomu není ani v nádherném letovisku Vodnjan, které je situováno v jihozápadní Istrii. Toto malebné městečko je obklopeno olivovými háji a vinice. Najdete ho přímo mezi Bale a Pulou. Pokud si rezervujte ubytování Vodnjan na tomto kouzelném místě, spatříte cenné středověké domečky, které jsou k sobě jakoby nalepeny. Romantiky a zamilované páry potěší procházka úzkými křivolakými uličkami. Historické město je přímo nabito památkami. Za zmínku stojí kostel sv. Blažeje, kostel sv. Jakuba i kostel sv. Kateřiny. Na své si zde přijdou milovníci prastarých tradic a řemesel, typické písně, šperky do vlasů, tance i pestrý folklór se zalíbí všem generacím. Z ubytování Vodnjan můžete navštívit prohlídku drahokamů architektury, zažít koupání, jízdu na koni, pěší turistiku, rybaření i letními festivaly. Je zde taky možnost prozkoumání podvodní skály a vraků lodí.

Ubytování Vodnjan

Dovolená ve Vodnjanu je trefou do černého

Díky ubytování Vodnjan v prázdninových domech budete mít příležitost podívat se do městečka se středověkou architekturou. V každém případě zaujme jeho poloha. Nachází se ve středu hlavní silnice Buje – Pula a regionální silnice Fažana. Oblast kolem letoviska je rovněž klíčovou zemědělskou krajinou. Pěstuje se zde olivový olej, daří se chovu zvířat. Zajímavé zvyky a tradice si přiblížíte na každoročně konajícím se srpnovém festivalu Bumbar Fiesta. Nutno podotknout, že byl kdysi Vodnjan ilyrskou pevností a dále římskou vojenskou posádkou. Největším lákadlem je kostel sv. Blažeje se zvonicí vysokou 62 metrů. Prázdninové domy Vodnjan jsou jen kousek od božského města Pula. Kde můžou vaše oči spatřit římský amfiteátr, Herkulovu bránu, Vítězný oblouk rodiny Sergiů a další cenné památky. Máte chuť na něco dobrého? Navštivte jednu z nejlepších restaurací a pochutnejte si na grilovaných kalamárech a rybách, zvěřině, pršutu, divokém chřestu, domácích těstovinách i neodolatelném růžovém vínu.

Kam vyrazit ze svého ubytování Vodnjan

Na tuto otázku nebudete hledat příliš dlouho odpověď. V první řadě koupání, vodní sporty, poznání skvostné přírody a historie, noční rej i gastronomický koktejl. Ubytování Vodnjan vás zavede do světa komfortu, ale můžete si odskočit na exkurzi do magické podvodní jeskyně. Malí i velcí výletníci si oblíbí toulky krajinou kolem vinic a olivových hájů. Tato oblast je jako stvořená pro vyjížďky na kole a na koni, koupání a jiné volnočasové aktivity. Kroky turistů vedou k malému kamennému domku Kažun s přístřeškem a samozřejmě kostelu sv. Blažeje, který ukrývá pozůstatky světců. Pokud se vám zasteskne po koupání v moři, vsaďte na pláže Puly, které jsou vzdálené asi 10 kilometrů. K dispozici budete mít oblázkové pláže i skalní plotny určené k opalování. Zavítejte na poloostrov Verudela, právě tam se nacházejí pláže pyšnící se titulem Modré vlajky, jako jsou Brioni, Histria i Ambrela. Rodinná dovolená na Istrii je plná dobrodružství.

Prohlédněte si památky u ubytování Vodnjan

Dominantou historického městečka je kostel. Sv. Blažeje se zvonicí vysokou na 62 metrů. Díky této výšce je tento kostel nejvyšším v Istrii a byl zhotoven během 40 let v letech 1760 – 1800. Pyšní se neuvěřitelně krásnými 10 oltáři, 24 obrazy a 18 sochami. Turisté si mohou prohlédnout věhlasnou sbírku relikvií a mumií svatých. Tato kolekce je složena s 370 šperků, které patří 250 křesťanským světcům. Lze jmenovat trn koruny Ježíše, jež patří k roušce Panny Marie či kousek Ježíšova kříže. Nevídanou stavbou je Kažuns, malý domeček s přístřeškem. Kdysi byly jeho kamenné zdi místem odpočinku pracovníků na poli. Právě zde se uchýlili před žhavým sluncem. Letní dovolená v Chorvatsku se neobejde bez návštěvy Muzeum Vodnjanu – Bettica Palace. Muzeum má název podle rodiny Bettica. 

Ubytování Vodnjan je vhodné téměř celoročně

V Istrii stejně jako v městečku Vodnjan najdete vinice, kam až oko dohlédne, olivové háje, borové lesy, vysoké kopce a zelené pastviny. Největší perlou je Jaderské moře, které ukrývá přírodní klenot, Brijunské ostrovy zařazené do sekce národních parků. Brioni se skládají ze dvou větších a 13 menších ostrovů. Nejlepší přístup je od města Fažana, jež se nachází pouhých 8 kilometrů od Puly. Plavba lodí pravidelnou linkou trvá asi 20 minut. Díky tomu, že Vodnjan leží v mírné oblasti, počítejte s teplými léty a deštivými zimami. Počet slunečních hodin je více než 2400 ročně. Teploty klesají v zimě jen málokdy pod nulu. Občas lze počítat se silnějšími větry. Pokud máte spadeno na dokonalou dovolenou v Chorvatsku, vyjeďte si lodí na famózní Brijunské ostrovy.