search

Ubytování Žminj

Ubytování Žminj nabízí hodně možností

Vyzkoušejte jedno z mnoha letovisek, které nabízí ubytování Istrie. Možná vám padnou do oka možnosti ubytování Žminj, které se nacházejí asi dvacet kilometrů od pobřeží Jaderského moře v nitru panenské přírody. Toto překrásné městečko se rozkládá ve vnitrozemí a leží asi 15 kilometrů od Pazinu. Vzdálenost od moře je asi 20 kilometrů. Úrodný zemědělský kraj ukrývá historické stavby tyčící se na svahu kopce vysokého asi 391 metrů. Za zmínku stojí, že mělo město v dávných dobách silné opevnění. Dnes už lze hovořit jen o pár ruinách a zdech. Právě tento jev působí romanticky až nostalgicky. Pastvou pro oči je kostel sv. Michala i nedaleká kaple sv. Trojice. Ubytování Žminj najdete v malebné krajině lesů. Dovolená v této lokalitě přeje procházkám po okolí, cyklistice, vyjížďkám na koni a seznámením se s tradičním způsobem života na farmách. Když vás zasáhne toulavá, vydejte se do měst Rovinj či Poreč.

Ubytování Žminj

Objevte pohodlné letní prázdninové domy

NOVASOL vám představuje útulné ubytování Žminj, kterým nechybí vlastní bazén a komfortní vybavení. Určitě by vás mohlo zajímat, že město stojí na vápencovém vrchu, přímo mezi údolími Lim a Raša. I když je dovolená v Chorvatsku na tomto místě spjata s pěkným ubytováním, oblast je závislá na zemědělství a chovu dobytka. Žminj leží přímo na křižovatce mezinárodních silnic do Kanfanaru, Svetvinčenatu, Pazinu i Labinu. Kroky turistů vedou k věži Citadela i baroknímu tříobloukovému kostelu. Za zmínku stojí i zdejší gastronomie v čele s párky se zelím, zvěřinou, těstovinami, křupavým chlebem v červeném víně s olivovým olejem a pepřem i chutnými víny teran a malvaz. Rodiny s malými dětmi vyhledávají pobyty na farmě, kde je klid, bezpečí a čistá příroda. Koncem srpna se koná lidová slavnost zasvěcená svatému Bartoloměji, který je patronem města.

Kam vyrazit za zábavou a památkami z ubytování Žminj

Ve všech městech a malebných vesničkách se konají zábavní a kulturní akce. Nejinak tomu není ani ve Žminj. Těšte se na výstavy v kostelích, červencové ochutnávky těstovin, folklórní oslavy, koncerty populární i klasické hudby. Poslední sobotu v srpnu se koná svátek svatého Bartoloměje, který je patronem města. Tato lidová slavnost je opravdu velkolepá. V obci se nacházejí historické klenoty, jako jsou farní kostel sv. Michaela Archanděla, St. Matthew, St. Anthony opat s nástěnnými malbami, St. Trinity s překrásnými freskami či zřícenina St. Jacob. Nejstarším kostelem je pravděpodobně St. Fosca. Mnohé kostelíky byly poničeny anebo zbořeny. Dovolená na Istrii vás zavede i do nedalekého města Pazin, kde spatříte hrad přestavěný v 15. a 16. století. Ubytování Žminj se nachází poblíž všech jmenovaných drahokamů.

Objevte nejkrásnější přírodu nedaleko ubytování Žminj

Dechberoucí obec je sice malá, ale přitahuje svým reliéfem okolní krajiny. Všudypřítomné kopce, údolí, vápencové divy, cenné rostlinstvo ve spojení se středomořským klimatem vybízí k parádní letní dovolené v Chorvatsku. Lesy, pastviny, křoviny, duby, černé habry, černé borovice, závrty, pastviny a louky jsou ideálním místem pro dlouhé procházky. Za zmínku stojí Feštinsko království, podzemní jeskyně s nádhernými krápníky. Spatříte nejrůznější krápníkové formy, jako jsou Čarodějův klobouk, Babylónská věž, ale také na pohoštění v mini farmě a mini baru. Ubytování Žminj jsou nedaleko jeskyní Pazin, které vás zavedou za dobrodružstvím v podzemí. Určitě nesmíte minout zdejší hrad, který celou prohlídku ještě více umocňuje. Určitě si zamilujete pobyty na farmě, cyklistické výlety a toulky panenskou přírodou.

Proč je letní dovolená Chorvatsko plná zábavy?

Relaxace v Istrii je plná dobrodružství, vzrušujících zážitků, poznání přírodních i historických faktů. Samozřejmě souvisí s koupáním v Jaderském moři a pohodlným ubytováním Žminj. Pokud se vydáte do městečka ležícího na vápencovém vrchu, ihned se před vámi objeví poklady přírody, husté lesy, pastviny, úrodná pole. V okolí se nacházejí podzemní jeskyně, hrady, prastaré kostely, pozůstatky antických památek. Tato lokalita je jako stvořená pro letní rodinnou rekreaci. Lze provozovat jízdu na kole a na koni, pěší turistiku. Kdo by zatoužil po koupání v moři, ať vyrazí do nedalekého města Rovinj. Náhle se před vámi objeví skvostné drahokamy architektury. Těšte se na vyjížďky výletní lodí, skotačení na pěkných oblázkových plážích a návštěvu mořského akvária. Rodinná dovolená Chorvatsko s NOVASOL nemá jedinou chybičku!