search

Ubytování Kontinentální Chorvatsko

Objevte pohodlné a soukromé ubytování Kontinentální Chorvatsko 

Na každém kroku spatříte divukrásné perly přírody či architektury. V tomto evropském státě vás uhrane snad vše. Nejinak tomu není ani na dovolené v kontinentálním Chorvatsku. Vnitrozemí země se sice nepyšní dechberoucím Jaderským mořem, ale ukrývá cenné dominanty přírody a historie. Největším klenotem jsou Plitvická jezera zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Dalším šperkem je hlavní město Záhřeb s kostely, katedrálami a muzei. Kroky turistů vedou do Karlovarce, Čakovce, Varadžinu, Kopřivnice, Dakova i Osijeku. Pokud bychom mohli doporučit ubytování Kontinentální Chorvatsko ve vnitrozemí, doporučili bychom lázeňská města. Za zmínku stojí Varaždinské lázně, Stubicke, krajinské a lázně Tuhelj. Ať už se rozhodnete pro poznání hlavního města anebo pro relaxaci v horských vesničkách, máte s námi zelenou. Čeká vás bohaté kulturní a přírodní bohatství, poznání prastarých tradic či zvyklostí, sportovní aktivity i wellness odpočinek.

Unikátní příroda a divy architektury přímo z ubytování Kontinentální Chorvatsko

Půvabné vnitrozemí země není mezi výletníky tak populární jako pobyt na ostrovech a při pobřeží. Nicméně skrývá tajuplná místa a poklady přírody. Na východě najdete město Slavonie, lokalitu u Osijeku, která je výrazně úrodná. I zde jsou zasazeny komfortní prázdninové domy a ubytování Kontinentální Chorvatsko. Národní park Plitvická jezera přitahuje turisty z celé Evropy. Plitvička jezera jsou protkána kaskádami vodopádů. Od Šibeniku je dělí pouhých 220 km a od Zadaru jen 150 km. Věřte, že dovolená Chorvatsko bude pro vás i zde nezapomenutelná. Samozřejmě musíme podotknout, že výlet do této oblasti je dosti náročný. Nejkratší prohlídka Plitvických jezer trvá čtyři hodiny, nejdelší se může protáhnout až na šest hodin. V Záhřebu, centrálním srdci ekonomiky a hospodářství, spatříte klíčové prvky architektury. Nádherné město leží na úpatí hory Medvedica a poblíž slovinských hranic. Vaše oči spatří věž Lotrščak, Kamennou bránu, gotický kostel sv. Marka, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána, Arcibiskupský palác i náměstí bána Jelačiće.

Vydejte se za zábavou Kontinentálního Chorvatska

Nemyslete si, že je rekreace ve vnitrozemí země nudná, ba naopak. Otevírají se před vámi neskutečné možnosti zábavy, sportu i kultury. Samozřejmě musíte okusit skvělou prohlídku Plitvických jezer, právem zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Určitě si užijte skvělého koupání v řekách, o vodních sportech nemluvě. Horské oblasti jsou jako stvořené pro pěší turistiku a adrenalinové sporty. Túry kolem romantických vesniček jsou nezapomenutelné. Obrovskou popularitu mají termální lázně. Kolem Záhřebu najdete spoustu vinic a hradů, které vybízí k povšimnutí. Velmi oblíbený je Zagorje. U Záhřebu je zalesněný masiv Medvedica, kde se osvěžíte pohledem na zříceninu hradu Medvedgrad. Rodinná dovolená v Chorvatsku je spjata s ochutnávkou gastronomických specialit, jako jsou pokrmy s ovčím sýrem a olivami, rybí speciality, klobásky i palačinky. Nedílnou součástí rekreace je návštěva festivalů a dětských atrakcí.

Poznání památek na romantické dovolené

Poznání chorvatských památek je úchvatné. Musíme začít v hlavním městě Záhřeb. Nejkrásnější jsou památky na Horním městě, kde se vchází Kamennou bránou. Na blízkém náměstí spatříte kostel sv. Marka. Šachovnicový půdorys Horního města je domovinou Chorvatského divadla. Kaptol zahrnuje katedrálu Nanebevzetí panny Marie a sv. Štěpána z 12. století a dechberoucí Arcibiskupský palác. V historické zemi Slavonie, která je označována jako obilnice Chorvatska, spatříte pěkné pamětihodnosti. Cennosti historie najdete také ve městě Osijek. Kostel sv. Petra a Pavla, Archeologické muzeum anebo Red Fico stojí za povšimnutí. Ve zdejší ZOO se pobaví především děti. V Dakovu je nádherná katedrála sv. Petra a sídlo dakovsko-osijecké arcidiecéze. Ubytování Kontinentální Chorvatsko vás zavede do božského světa spanilé historie.

Dozvíte se víc o historii poblíž ubytování Kontinentální Chorvatsko

O historii Chorvatska už toho byla mnoho řečeno. Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z doby kamenné. Doba bronzová patřila osidlování kmenů Dalmátů a kolem roku 1200 přišli Ilyrové. V antice se projevilo umění Římanů. Největším dílem je Diokleciánův palác. Středověk byl v rukou prvního chorvatského krále Tomislava, pak uherského krále Kolomana. Na Balkáně se objevili Turci i Habsburkové. Po rozpadu Rakousko-Uherska vznikla Jugoslávie. Hlavním městem byl Bělehrad. Dovolená v Chorvatsku, to je také poznání historie dob druhé světové války a vlády Tita. Samostatné Chorvatsko bylo vedeno Franjem Tudžmanem a poté Stjepanem Mesićem. Dnes je země členem NATO, EU. Nemusíte se bát, ubytování Kontinentální Chorvatsko se nacházejí u nejcennějších památek.

Jak na perly přírody u ubytování Kontinentální Chorvatsko

Snadnější úkol před vámi nestojí. Stačí se vydat k divukrásným Plitvickým jezerům, která leží jen 150 km od Zadaru. Jezerní areál je přístupný ze dvou míst. Buď zvolíte dolní Ulaz 1, Rastovača anebo střední Ulaz 2, Hladovina. Počítejte s velkým parkovištěm i občerstvením. Každičký návštěvník obdrží orientační mapku. Můžete zvolit s šesti výletních tras trvajících minimálně tři až čtyři hodiny. Plitvická jezera se nacházejí v nadmořské výšce 500 – 640 m a jsou protkána 16 jezery propojenými vodopády a kaskádami. Na seznam světového dědictví UNESCO byla zapsána v roce 1979. Jezerní kopce jsou obehnány kopci masivu Velika Kapela a Plješevice. Vaše oči spatří krásnou květenu, v lesích žijí šelmy. Smaragdové vody jsou domovinou ryb. Vzdálenost Záhřeb – Plitvická jezera je 140 km.