search

Ubytování Krapinske Toplice

Ubytování Krapinske Toplice v soukromí

Klidné, zelené údolí říčky Kosteljiny obklopené malebnými pahorky vytváří jedinečnou kulisu městečka Krapinske Toplice, ve kterém si odpočinete a navíc uděláte něco pro své zdraví. Léčivou moc zdejších minerálních pramenů lidé využívají takřka od nepaměti, v posledních letech se výrazně zlepšila i místní infrastruktura a ještě atraktivnější dělá lokalitu dobrá dosažitelnost z ČR. Krapinské Toplice totiž leží jenom několik kilometrů od dálnice A2 vedoucí ze Slovinska, kde navazuje na rakouskou dálniční síť. Nejbližší okolí patří do Krapinsko-zagorské župy v srdci regionu Hrvatsko Zagorje (Záhoří) na severozápadě kontinentálního Chorvatska. Do pohraničního města Klanjec to je odsud necelých 15 kilometrů, na okraj Záhřebu se dostanete zhruba za půlhodinku.

Užijte si lázně během ubytování v Krapinských Toplicích

První bazén v Krapinských Teplicích začal fungovat v roce 1658 jako obyčejná díra v zemi obklopená vzrostlými duby. Dnešní chloubu města představují termální lázně Aquae Vivae využívající vody o teplotě 41 stupňů. Tento moderní lázeňský areál nabízí na ploše více než 18 tisíc metrů čtverečních kryté i venkovní bazény, saunový svět a spoustu vodních atrakcí v čele s tobogánem a vodopády. V potápěčské jámě si můžete pod odborným vedením vyzkoušet ponor až do hloubky 450 centimetrů. Dovolenou v Krapinských Teplicích si zpestříte též výletem do lázní Tuhelj v sousední obci Tuheljske Toplice.

Ubytování Krapinske Toplice svádí k turistice

Nádherná, kopcovitá krajina kolem Krapinských Teplic nadchne všechny milovníky sportu, především pěších výletů a cyklistiky. Značené turistické a cyklistické trasy umožňují nekonečné toulky krajem, který místní označují za nejidyličtější v celém Chorvatsku. Asi 10 minut jízdy autem z městečka najdete jezdecký klub „Ranch Vrbanc“, za okresním centrem Krapina se zvedá masiv Ivanšćica se stejnojmennou nejvyšší horou (1 059 m n. m.) a množstvím působivých vyhlídek. Opačným směrem od Krapinských Teplic, na dohled města Zaprešić a kousek od historického města Samobor, se vypíná pohoří Medvednica. Svahy jeho dominantního vrcholu Sljeme (1 035 m n. m.) lze zdolat díky lanovce a v zimě platí za oblíbené lyžařské středisko.

Pamětihodnosti v dosahu ubytování v Krapinských Toplicích

Při putování okolím Krapinských Teplic neopomeňte gotický hrad Veliki Tabor. Tyčí se nad vískou Desinić a váže se k němu strašidelná pověst o dívce, plačící uvnitř jeho komnat. Utopil ji totiž dávný hradní pán, který nepřál její lásce se svým synem. Za prohlídku stojí taktéž Trakošćanský hrad u jezera stejného jména (nazvaný prý podle římské pevnůstky arx Thacorum), jeden z největších návštěvnických magnetů v zemi. Z dalších snadno dostupných památek si nenechte ujít zámek Dvorac Klokovec, zříceninu Kostelski grad či mystický Cesargrad.

Ubytování Krapinske Toplice a zajímavosti v okolí

Výhodu, přidávající Krapinským Teplicím na přitažlivosti, představuje rychlá cesta k ubytování Záhřeb. Chorvatská metropole ukrývá věž Lotrščak, městské muzeum, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána, náměstí bána Jelačiće, obchodní třídu Ilica, zoo nebo park u jezera Jarun. Jihozápadně od Záhřebu se táhne pohoří Žumberak, dosahující horou Světa Gera nadmořské výšky 1 178 metrů. Daleko to není ani do starobylého Varaždínu nad řekou Drávou. V tomto bývalém hlavním městě, často zvaném „malá Vídeň“, najdete nespočet gotických i barokních architektonických skvostů, jimž vévodí hrad a Draškovičův palác. Celodenní výlety lze podniknout do národních parků Risnjak a Velebit, do jadranských letovisek Opatija a Rijeka či ke slavným Plitvickým jezerům.