search

Ubytování Samobor

Ubytování Samobor značí krásnou dovolenou

Sníte o dovolené, na které si můžete vychutnat přírodu a útulný městský život? V tom případě je město Samobor pro vás zárukou správné destinace! Pokud si pronajmete prázdninový dům v kontinentálním Chorvatsku právě zde, působivé hory a zelené lesy budou prakticky ležet na vašem zámeckém dvoře. Okouzlující centrum města je v docházkové vzdálenosti.

Samobor byl poprvé zmíněn v roce 1242, ale oblast kolem města byla již osídlena během Železného a Bronzového věku, o čemž svědčí archeologické nálezy a ruiny historických budov. Mnoho památek města můžete prozkoumat díky ubytování v Samoboru a zažít fantastické dojmy z kavárnách v centru města, kde se nachází hlavní náměstí Trg Kralja Tomislava, které bylo pojmenováno po prvním chorvatském králi. Návštěva impozantního kostela sv. Anastasie ze 17. století nebo hradní zřícenina Samoboru by neměla spolu s mnoha dalšími památkami určitě na vaší dovolené chybět. Kromě spousty výletů v okolí existuje mnoho dalších turistických atrakcí, které vás na dovolené v Samoboru čekají, jako je hlavní město Chorvatska Záhřeb, které je vzdáleno pouhých 20 kilometrů, nebo Přírodní park Žumberák-Samoborsko Groje. Pronajměte si rekreační dům ubytování v Kontinentálním Chorvatsku a prožijte nádherné dny plné rozmanitosti.

Ubytování Samobor

Zajímavosti Samoboru, které nesmíte minout

Samotné město je neuvěřitelně krásné - ulice jsou dlážděné a domy se vracejí do jiné doby. Vychutnejte si procházky v ulicích Samoboru a až budete unavení sedněte si do jedné z útulných kaváren a restaurací. Samobor má dlouhou historii jako turistické město z roku 1810.

Každý rok v únoru Samobor pořádá karneval, takže pokud si během zimní dovolené pronajmete apartmán v Chorvatsku, můžete mít štěstí zažít barevný karneval. V mnoha ohledech připomíná trvalé jména, když se lidé oblékají a nosí masky. Slavnosti končí ceremoniálem, kdy určí ke zničení panenku "Fasnik", prince karnevalu, a zapálí ho, aby zajistili, že nadcházející rok nebude negativní.

Pokud máte zájem dál objevovat o vaší dovolené historii, můžete vyrazit do Tepecbakke, který je vzdálen 10 minut od centra města, kde se nacházejí pozůstatky pevnosti Samoborsloth ze 13. století.

Po dlouhém dni plném zážitků - kulturní a aktivní přírody, možná budete mít chuť trochu si osladit den. Vyzkoušejte mimo jiné speciální tvarohový koláč Rudarska Greb, vyrobený podle starého receptu nebo co si dopřejte kousek krémového dortu, který se skládá mimo jiné z másla a krému, které se vyrábí v malém cukrárně ve městě, jehož recept je po celé generace stejný.

Aktivitní dovolená v Chorvatsku

Město se nachází na východním svahu pohoří Samobor - což znamená, že se jen stěží přiblížíte víc k přírodě než když si pronajmete ubytování v Chorvatsku právě tady. Jedna třetina městské oblasti je pokryta lesními porosty a zalesněné kopce mají síť turistických stezek asi 200 km. Samobor je proto samozřejmostí pro milovníky přírody a pro ty, kteří mají aktivní dovolenou. Takže si vezměte dobré turistické boty, nebo nahoď kolo a vyrazte do neuvěřitelné scenérie.

Jak vidíte, dovolená v Chorvatsku nabízí širokou škálu zajímavých aktivit a atrakcí a prázdninové domy v kontinentálním Chorvatsku vám dávají ideální výchozí bod k tomu, aby jste zažili to všechno - pokud to chcete. S prázdninovým domem se stanete lordem vašich dnů, takže pokud chcete využít výhod mnoha nabídek v Samoboru, nebo chcete upadat domů do prázdninového domova v Chorvatsku, můžete. Také je dobré si pronajmout auto, protože vám dává dobré možnosti prozkoumat zbytek země, například město Záhřeb je vzdálené pouhých 30 km. NOVASOL má velký výběr rekreačních domů, takže stejně platný, s kým cestujete s tím, jaký je váš rozpočet nebo kdy padá dovolená, jsme zaručili dům, který vám vyhovuje. Těšíme se na Vaši návštěvu v rekreačním domě v Samoboru.