search

Ubytování Záhřeb

Jak si užít dovolenou v ubytování Záhřeb

Odpověď na otázku v titulku zní jednoduše: velice snadno. Hlavní chorvatské město totiž poskytuje nepřeberné množství způsobů aktivního trávení volného času. Pod zelenou horskou hradbou se rozkládá pulsující metropole s 800 tisíci obyvatel, spojující v sobě dramatickou minulost i moderní přítomnost chorvatského národa. Ubytování Záhřeb je ideální příležitostí, jak toto město prozkoumat a zároveň poznat to nejlepší z chorvatské historie, kultury i společenského života. Navíc všechny důležité záhřebské lokality spojují tramvajové tratě. Protínají také tzv. Zelenou podkovu, pás parků s botanickou zahradou mezi jihem Dolního města a hlavním vlakovým nádražím. 

Ubytování Záhřeb

Kde najdete naše ubytování Záhřeb

Ať už pojedete z ČR po dálnicích přes Vídeň, Štýrský Hradec a Maribor nebo přes Salcburk a Lublaň, vždy budete mít pocit, jako kdyby se před vámi chorvatská metropole ukrývala. Na severu se totiž tyčí hřeben Medvednica (s nejvyšší horou Sljeme – 1 033 m n. m.) a na západě kopce pohoří Žumberak (s nejvyšším bodem v podobě Sveté Gery – 1 178 m n. m.). Na dovolené v Záhřebu uvidíte, že město dělí na dvě části řeka Sáva, která se jihovýchodně zpomaluje v nížinách Panonie a Středního Chorvatska, aby se nakonec poddala balkánskému vládci Dunaji. Kolem však tečou i další význačné vodní toky jako Odra (133 km), Lonja (83 km) a Kupa (296 km), propojené soustavou kanálů. Dovolená v Chorvatsku je všeobecně nejvíc vyhledávanou destinací právě z důvodu jednoduché dopravy na místo.

Ubytování Záhřeb v zajímavém kontinentálním Chorvatsku

Sahá až do 1. století, kdy jsou datovány fragmenty náhrobků na kaptolském návrší. První písemná zmínka o osídlení oblasti v podobě zakládací listiny biskupství pochází z roku 1094. Ve stejné době se jako obchodní osada Gradec zrodilo Horní město. Roku 1557 se tady poprvé sešel chorvatský sněm, o 50 let později položili jezuité základ Záhřebské univerzity a brzy poté se Záhřeb stal sídlem chorvatského místokrále. Až roku 1850 se církevní Kaptol a politicky profilovaný Gradec spojily do jednoho správního celku. Ubytování v Záhřebu jako v hlavním městě bylo možné po 2. světové válce, kdy se stal centrem Kontinentálního Chorvatska v rámci socialistické Jugoslávie a od roku 1991 i nezávislého státu.

Využijte prázdninové domy a apartmány Záhřeb k poznání

Turistickým rájem Záhřebu je historická čtvrť Gradec (neboli Gornji Grad, Grič, Horní město) se sídlem chorvatské vlády Banski dvori, chorvatského parlamentu Hrvatski sabor a s neogotickým kostelem sv. Marka na náměstí Markov trg. K významným památkám patří také věž Lotrščak, stará radnice, městské muzeum v bývalém klášteře klarisek, hvězdárna ve věži Popov torax, galerie Klovićevi dvori v bývalém jezuitském klášteře či řeckokatolická konkatedrála sv. Cyrila a Metoděje. Z řady honosných staveb vyčnívají barokní palác Vojković-Oršić-Rauch (muzeum historie) a palác Pejačević (muzeum přírody). Z ubytování Záhřeb je to blízko k arcibiskupskému paláci a k chrámu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána v Kaptolu či k srbské ortodoxní katedrále a k národnímu divadlu. Jižní okraj lesoparku Maksimir zabírá pěkná zoologická zahrada. Další komplex parků (Bundek, jezero Jarun) se táhne podél řeky Sávy, oddělující od starobylého jádra obří sídliště a mezinárodní letiště na jihu. Doporučujeme také návštěvu nákupních galerií Arena Centar a City Center one West, motokárové Karting Areny nebo výlet do blízkých městeček Samobor a Velika Gorica.