search

Ubytování Kvarnerský záliv

Možnosti ubytování Kvarnerský záliv

Jedna z nejkrásnějších a nejrozmanitějších lokalit pro letní dovolenou v Chorvatsku se nachází na východním pobřeží poloostrova Istrie. Součástí Kvarnerské riviéry jsou Rijecký i Kvarnerský záliv, které jsou omývány Jaderským mořem. Většina letovisek, které se zde nacházejí, jsou tradičními lázeňskými středisky již několik desítek let, a tomu většinou odpovídá i ráz městeček. Kvarnerská riviéra je rámována novějším letoviskem Duga Uvala na jižní části, a jž tradičním lázeňským městem Opatija v severní části riviéry. Oproti zbytku Istrie se na Kvarneru nenachází žádná megalomanská turistická centra, ale spíše menší a klidnější letoviska s lázeňským rázem. 

Ubytování v soukromí Kvarnerský záliv

Všudypřítomný klid a pohodu lze umocnit ještě vhodně zvoleným ubytováním, i zde se dá najít široká nabídka ubytování Kvarnerský záliv. Naše nabídky ubytování v Chorvatsku vás naprosto uchvátí a vždy se můžete spolehnout na dovolenou plnou pohody, klidu a soukromí. Jedním z lákadel Kvarneru je i bohatá flóra. Okolí je plné lesů i upravených zahrad a pro milovníky výšlapů a horské turistiky je zde horský masiv Učka, jehož nejvyšší vrch Vojak dosahuje úctyhodné výšky 1 401 metrů. Pohoří se podílí i na udržení přívětivého klimatu na riviéře, protože se mu daří zadržovat povětrnostní vlivy z klimaticky nepříznivějšího vnitrozemí. Díky pohoří, které hlavně v severních části riviéru stlačuje na útlý pás u pobřeží si navíc většina středisek Kvarneru zachovala malý ráz, protože žádná větší expanze velkých ubytovacích komplexů a megalomanských středisek není na omezeném prostoru možná.

Dovolená Kvarnerský záliv a možnosti ubytování

Právě proto najdete v Kvarnerském zálivu tolik možností ubytování v soukromí. Povětšinou nabízejí místní majitelé útulné apartmány Kvarner pro menší skupiny a pro velké skupiny nebo početnější rodiny jsou zde k dispozici i prázdninové domy. Díky těmto zařízením si Kvarner stále udržuje své kouzlo. Tomu odpovídá i zaměření na trošku jinou klientelu, než v klasických dovolenkových letoviscích. Kvarnerská riviéra láká hlavně milovníky procházek po promenádách nebo svazích Učky, odpočinku v kouzelných provoněných lázeňských parcích a večerního kulturního programu. I na Kvarneru jsou samozřejmostí koncerty a různé lidové slavnosti, které ještě umocní požitek ze strávení letní dovolené právě na Kvarnerské riviéře.

Prázdninové domy a apartmány v okolí Kvarnerského zálivu

Oproti severním letoviskům nabízí ta jižní více prostoru na plážích a tím i o něco lepší podmínky ke koupání. Jedno z klasických severněji položených letovisek Opatija proto nabízí i několik koupališť, které doplňují místní pěkně upravené ale prostorově přeci jen trošku stísněnější pláže. Ráz jižních letovisek je přeci jen více klasických. Spousta prostorných, leckdy uměle rozšířených, pláží láká ke klasickému letnímu dovádění v moři a nechybí ani řada sportovních aktivit. Samozřejmostí je možnost potápění nebo vodního lyžování, na své si přijdou i milovníci poklidnějších aktivit, například jachtingu nebo rybolovu. Jih nabízí i opravdu unikátní kvalitu životního prostředí, díky čemuž zde žije bohatá fauna včetně několika vzácných druhů jako například sup bělohlavý.

Kam se vydat z ubytování Kvarnerský záliv

Podobně jako na severu se i zde nabízí řada možností vycházek, ať už na promenádách nebo na svazích Učky, včetně náročnějšího výstupu na horu Vojak. Kromě lokálních výletů se z Kvarneru samozřejmě dá vyrazit i do přilehlého vnitrozemí Istrijského poloostrova, do národního parku Risnjak. Pestrá je i nabídka lodních výletů, od přilehlých ostrovů až po možnost cesty do Benátek. Cestovat můžete i po ostrovech Kvarneru, vydejte se prozkoumat Krk, Cres, Rab, Pag nebo Lošinj. Ubytování Kvarnerský záliv v jižní části riviéry nabízí řadu přepychových komplexů (a tomu cenově odpovídajících) doplněný řadou drahých kaváren a restaurací. Příjemnější a levnější variantou se tak kromě klasických a nepohodlných kempů jeví možnost prázdninových domů v Chorvatsku, ať už zvolíte apartmány Kvarner nebo plně vybavené prázdninové domy, obojí přenese vaší domácí pohodu i na letní dovolenou v Chorvatsku.