Kouzelné atrakce Kvarnerský záliv

Ale nejen v létě si zde mohou návštěvníci přijít na své. Rozsáhlá lyžařská oblast pohoří Gorski Kotar severně od Rijeky nabízí milovníkům zimního sportu jedinečný zážitek - lyžování a výhled na moře zároveň. Ubytování v prázdninovém domě či apartmánu je vždy ideálním východiskem pro vaši dovolenou v Chorvatsku. Rovněž historické město Senj má antické kořeny (římské Portus Senia), ale jeho nejznámější památka hrad Nehaj byla vybudována až v 16. století proti Benátčanům z jedné a Turkům z druhé strany. Dnes tato úžasná renesanční tvrz hostí muzeum věnované pirátům - Senjským uskokům.

Tipy na výlety, objevte města Opatija, Rijeka, Senj

Opatijská riviéra: obrostlá palmami a kaméliemi se již v 19. století stala jedním z nejoblíbenějších letovisek v celém Rakousko-Uhersku a položila tak základy modernímu turismu. Klenotem Opatijské riviéry je promenáda podél moře lungo mare, která měří bezmála 12 km a spojuje jednotlivá městečka (Opatija, Lovran, Moščenička Draga) na pobřeží a díky ubytování Kvarnerský záliv je máte na dosah. Rijeka, třetí největší město a největší přístav Chorvatska, leží pod horou Trsat s Trsatskou pevností a kostelem Panny Marie Loretánské. Jedinou památkou z antických dob je oblouk císaře Claudia, ale za pozornost určitě stojí také katedrála sv. Víta a další památky anebo proslulý Rijecký festival, který si v ničem nezadá s tím v italských Benátkách.

Prozkoumejte ostrov Rab nedaleko zálivu

Nádherný ostrov Rab se stejnojmenným hlavním městem Rab, které se pyšní 4 románskými zvonicemi a ulicemi plnými středověkých kostelů, domů a paláců, nabízí překrásné písečné pláže, z nichž ta nejznámější - Rajská pláž v Loparu - měří 1,5 km. Lubenice, kamenné městečko na ostrově Cres, vybudovaná na příkré skále vysoké 378 m je fantastickou vyhlídkou nejen pro své návštěvníky, ale také pro stále obyvatele ostrova Cres, mořské orly. A pozor: podíváte-li se z Lubenice dolů k moři, uvidíte nádhernou zátoku s pláží jako v Karibiku, ke které se dá sejít! Vily s bazénem v Chorvatsku vás svým kouzlem naprosto pohltí.