search

Ubytování Bakar

Ubytování Bakar, zátočina plná překvapení

Máme pro vás nádherné, klidné ubytování v Kvarnerském zálivu. Rybářské a přístavní městečko Bakar se schovává v zátoce Bakar (Bakarski zaljev), která je s délkou 4,6 km největší na chorvatském pobřeží. Nedaleko odsud se nachází velké město Rijeka. Ubytování Bakar představuje skutečný prázdninový ráj s řadou možností aktivního trávení volného času. Výtečné dopravní spojení sem zajišťuje kolem vedoucí „Jadranská dálnice“ (č. A7).

Ubytování Bakar

Historie a památky kousek od rekreačních domů Bakar

Svou dovolenou v Bakaru prožijete v jednom z nejstarších měst u severního Jadranu. Jeho starobylé centrum s hodnotnou architekturou bylo dokonce vyhlášeno kulturní památkou. Jedna z nejpůsobivějších staveb města, středověký hrad Bakarski kaštel, vám umožní vrátit se znovu do atmosféry dob dávno minulých.

Pláže na dosah ubytování v Bakaru

K Bakaru patří též obce Hreljin, Krasica, Kukuljanovo, Plosna, Ponikve, Praputnjak, Skrljevo a Zlobin. Pokud chcete vyrazit na pláže, můžete se přes kopec z ubytování Bakar vydat do blízké Kostreny a užít si dlouhou promenádu u Jaderského moře se zátočinami ke koupání a opalování. Na Jadran uvidíte také z okolních kopců, které často přesahují nadmořskou výšku 300 m.

Na jaké sporty a rekreaci se těšit během dovolené Bakar

Nechte za sebou starosti každodenního života a užijte si krásnou přírodu kolem rekreačních domů Bakaru. Rozsáhlá nabídka sportovních a volnočasových aktivit v Kvarneru nabízí atrakce pro všechny věkové skupiny. Udělejte si procházku k Jaderskému moři, věnujte se vodním sportům či plavbám lodí podél pobřeží. Ideální podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku vytvářejí okolní svahy s četnými vinicemi.

Akce a zábava v Bakaru

O rozvoj vinohradů se v Bakaru postarala císařovna Marie Terezie v 18. století. Dnes se z nejčastěji pěstované odrůdy Belina vyrábí slavné, zřejmě nejlepší chorvatské šumivé víno Bakarska vodica. Ochutnejte šampaňské v jedné z restaurací nebo si ho kupte v obchodě jako suvenýr a pro přátele. V letních měsících se konají různé akce, kterými si můžete zpříjemnit a zpestřit ubytování v Bakaru.

Atrakce v okolí ubytování Bakar

Pokud chcete nakupovat, vydejte se do Rijeky a projděte se po krásné promenádě. Navštivte hrad Trsat nebo některou z dalších památek, dejte si kávu na nábřeží s výhledem na Jaderské moře a ochutnejte speciality v restauraci. Ubytování Bakar zároveň poskytuje kvalitní opěrný bod pro další podivuhodné výlety po Chorvatsku. Vypravte se např. do:

  • národního parku Risnjak s horou Veliki Risnjak (1 528 m n. m.),
  • pěkného akvaparku Čikat na okraji rekreačního střediska Mali Lošinj (na ostrově stejného jména),
  • pohoří Učka na poloostrově Istrie,
  • Crikvenice na prohlídku akvária.

Speciální výlet si udělejte na lesnatý ostrůvek Košljun u jihozápadního pobřeží ostrova Krk v jižní části Punatské (Košljunské) zátoky. Najdete na něm františkánský klášter, kostel Navještenje Marijina (Zvěstování Panny Marie) a kapli sv. Bernardina Sienského. Křesťanská církev tady totiž působí prakticky nepřetržitě už od roku 1186.