search

Ubytování Banjol

Ubytování Banjol, perfektní poloha pro dovolenou

Vesnice a rekreační středisko Banjol tvoří jihovýchodní okraj města Rabu na stejnojmenném ostrově. Projděte si naši nabídku ubytování Banjol a zarezervujte si svůj vysněný prázdninový pobyt v Kvarnerském zálivu ještě dnes. Čeká vás výjimečný ostrov, nádherná lokalita a samozřejmě vodní radovánky v Jaderském moři.

Ubytování Banjol

Historie a památky kousek od rekreačních domů Banjol

Rab je ostrov, který proslavil Kvarnerský záliv. Stalo se v roce 1936, kdy se celý svět dozvěděl, že tehdejší anglický panovník Eduard VIII. a jeho milovaná Wallis Simpsonová (kvůli které se ve stejném roce musel vzdát trůnu) trávili dovolenou v Banjolu a koupali se na jedné ze zdejších krásných pláží. Právě pláže a malebnost červených střech, šedých kamenných zdí, starých zvonic a dalších prvků středomořských měst dělají z Banjolu a jeho okolí tak krásné a působivé místo, jehož kouzlu podlehl i samotný král.

Pláže na dosah ubytování Banjolu

Kde přesně se král Edward VIII. a Wallis Simpsonová koupali? Bylo to v zátoce Kandarola, která se nachází na jihozápadním pobřeží města Rabu, vzdušnou čarou jen 4 km od Banjolu. Jejich dovádění se dokonce považuje za začátek nudismu na Jadranu. Četnými a krásnými písečnými plážemi ostatně proslul celý ostrov – nikde jinde v Chorvatsku zřejmě nenajdete přírodních písečných pláží s dostatkem stínu, který nabízí voňavá borovice halepská. Další vyhlášená pláž Pudarica se nachází jižně od vašeho ubytování Banjol.

Sport, aktivity a odpočinek na dovolené v Banjolu

Začněte svůj den zdravým jídlem v místní restauraci a po dobrém koupání a sluneční lázni se vydejte na lehký oběd. Nebo jděte do obchodu se suvenýry a na večeři do tradiční „konoby“ s místními specialitami. Nekonečné možnosti příjemných procházek z vašeho rekreačního domu v Banjolu využívají hlavně nenáročného terénu na ostrově – k výšlapům lákají především vyhlídková místa Kamenjak (408 m n. m.) a zřícenina sv. Damjan.

Akce a zábava Banjol

Nabídka kaváren a restaurací je v Banjolu stejně bohatá jako na většině jiných míst chorvatského  Jadranu. O pozornost se hlásí noční klub a ještě mnohem více nočního života skýtá sousední Rab. Během ubytování Banjol si užijte v jednom z největších klubů pod otevřenou střechou na Jadranu, kde můžete tančit na zvuky moderní zábavní hudby až do časných ranních hodin.

Ubytování Banjol a atrakce v okolí

Lodí (katamaránem) se dostanete do Rabu linkou začínající v Rijece a plující přes Rab do Novalji na ostrově Pag. Severně ležící letovisko Lopar spojuje trajektová linka s ostrovem Krk. Rychlá trajektová doprava na jihu propojuje Misnjak se 3 km vzdálenou Stinicí na pevnině. To vše zároveň přináší možnosti rychlých výletů po Kvarnerském zálivu:

  • za poznáním do tropického akvária ve městě Krk,
  • za túrami do národního parku Severní Velebit, které se zvedá na pevnině přímo naproti Rabu,
  • za duchovním klidem na ostrůvek Košljun s řadou náboženských staveb,
  • za romantikou do národního parku Plitvická jezera.