search

Ubytování Barbat

Ubytování Barbat, mix oddechu, poznání a aktivit

Ideální místo pro dovolenou s rodinami a dětmi na ostrově Rab představuje rekreační vesnička Barbat. Jedná se o jednu z nejzajímavějších lokalit pro ubytování v Kvarnerském zálivu s krásnými prázdninovými domy, přírodou, lidmi a zvyky. Ubytování Barbat se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, asi 5 km od hlavního města Rabu a přímo proti podlouhlému, neobydlenému ostrovu Dolin. S chorvatskou pevninou ho spojuje trajekt, jezdící mezi Misnjakem a Stinicí. Rab se nazývá ostrov štěstí a je jen na vás, abyste zjistili proč.

Ubytování Barbat

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Barbatu

Vydáte-li se během dovolené v Barbatu po značené cestě ze sousedního Banjolu, dostanete se až k ruinám raně byzantské pevnosti na hoře sv. Damiána. Jinak obec vzpomíná, stejně jako celý ostrov Rab, na slavnou návštěvu anglického krále Eduarda VIII. a jeho ženy Wallis Simpsonové v roce 1936. Během dovolené v Chorvatsku se totiž udělali zastávku i tady. Díky ní se lokalita zapsala do širšího povědomí a začal se na ní významnou měrou rozvíjet cestovní ruch.

Pláže na dosah ubytování Barbat

Ostrov Rab lemuje asi 30 písečných a oblázkových pláží, na kterých kde si můžete užít potěšení z Jaderského moře, odpočinek a zábavu. K dispozici jsou také pláže pro psy, nudisty a spousta skrytých zátok pro snílky a romantiky. K nejoblíbenějším se řadí pláž zvaná Pudarica, dobře dostupná z ubytování v Barbatu. Oblast je též známá jachtařům a vyznavačům dalších vodních sportů. Ozve-li se vám po aktivním dni na pláži hladový žaludek, doporučujeme navštívit některé z místních restaurací nebo taveren, kde se podávají čerstvě ulovené ryba. Hlavní místní specialitu představují krevety.

Dovolená v Barbatu plná sport a aktivit

Se sousedními středisky Banjolem a Rabem spojuje Barbat 6 km dlouhá promenáda. Můžete si na ní užít večerní procházky, odstartovat cyklistickou projížďku, projet se na in-line bruslích nebo jen tak vychutnávat magickou atmosféru místa. Ti nejaktivnější by měli ze svého rekreačního domu Barbat vyrazit na vyhlídkový bod Kamenjak (408 m n. m.).

Akce a zábava Barbat

Město Rab leží jen 2 km od Banjolu a 8 km od Barbatu, kde najdete všechny služby. Bohatému kulturnímu životu dominuje oslava „dne města“ vždy 16. července. Za účast stojí také největší a nejznámější letní středověký festival v Kvarnerském zálivu. Jeho tradice začala už v roce 1364, koná se ve městě Rabu a je zasvěcený ostrovnímu patronu Rabovi Kristoferovi. Celé město se během něj promění v pohádku a vrací se do minulosti.

Ubytování v Barbatu a zajímavé atrakce v okolí

Udělejte si celodenní výlet a poznejte nejkrásnější místa Kvarnerského zálivu i chorvatské pevniny. Vydat se můžete např. do národních parků Risnjak s horou Veliki Risnjak (1 528 m n. m.), Severní Velebit a Plitvická jezera, ale taktéž:

  • do akvaparku Čikat u rekreačního střediska Mali Lošinj,
  • na prohlídku akvárií ve městech Krk a Crikvenice,
  • za náboženskými stavbami ostrůvku Košljun.