search

Ubytování Baška

Ubytování Baška, turistické letovisko jako z pohádky

Rozhodli jste se pro ubytování v Kvarnerském zálivu a hledáte idylické místo s možností rozmanitých aktivit? Vyzkoušejte ubytování Baška, oblíbené letovisko na ostrově Krk, kde si nejen užijete chorvatskou pohostinnost a architekturu. Díky solidní infrastruktuře se Baška hodí pro dny odpočinku bez ohledu na to, zda přijdete jako individuální turista nebo skupina 10 lidí. NOVASOL nabízí vhodné ubytování v Bašce a vaší vysněné dovolené tak nebrání už vůbec nic.

Ubytování Baška

Historie a památky kousek od rekreačních domů

S Baškou se pojí celá řada historických pamětihodností. Dovolená v Bašce představuje ideální způsob jejich poznání:

  • románská kaple sv. Marka na místě původní římské baziliky z 5. století,
  • barokní farní kostel sv. Trojice (SvetoTrojstvo) z 18. století,
  • vlastivědné muzeum (Zavičajni muzej) s pokojem české lékařky Zdeňky Čermákové (1884-1968),
  • Bašská deska (Bašćanska ploća), kopie nejstarší památky hlaholského písemnictví v chorvatštině (v kostele sv. Lucie v osadě Jurandvor),
  • Bašská stezka hlaholice z 33 kamenných artefaktů, které symbolizují písmena hlaholské abecedy.

Pláže na dosah ubytování Baška

Není nic více inspirujícího a zároveň uvolňujícího, než začít den s výhledem na vodu. Z mnoha našich rekreačních domů v Bašce si můžete vychutnat nádherný výhled na krajinu nebo dokonce přímý výhled na Jaderské moře. Hlavní pláž Vela Plaza je nejen jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Krk, ale zároveň i jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku. Tady můžete líně ležet na slunci podle libosti, procházet se po promenádě nebo sportovat. Celkově se tato kamínková pláž rozkládá na téměř 2 km a je vhodná také pro rodiny s dětmi a neplavce. Pokud dáváte přednost klidu a na ubytování v Bašce vezmete svého psa, navštivte pláž Zarok. Ukrývá se trochu mimo centrum a není tak přeplněná.

Sport a aktivity během dovolené v Bašce

Baška je jedním z nejoblíbenějších míst na ostrově Krk, ale také v Kvarnerském zálivu. Baška je ideální volbou pro dovolenou s rodinou a přáteli. Nachází se v zátoce, obklopena olivovníky, zatímco v pozadí se zvedá pohoří Velebit.  Její součást tvoří také osady  Batomalj, Draga Bašćanska, Jurandvor a ostrovy Prvić a Zečje. Na cyklisty čeká bezplatná aplikace KRKbike, která seznamuje se všemi cestami ostrova. Turistické trasy na ostrově ostatně vytyčil Klub českých turistů již na začátku 20. století.

Akce a pestrá zábava Baška

Krk se nazývá Zlatý ostrov díky svým krásným plážím a čistému Jaderskému moři, krásné přírodě, bohatému kulturnímu dědictví a četným atrakcím. Po náročném dni se ještě nevracejte do svého ubytování Baška a užijte si zdejší rušný noční život. V případě hladu se posaďte v jedné z mnoha restaurací nebo taveren a objednejte si specialitu nazvanou „Baska Waltzes“ (těstoviny s jehněčím masem). Ostrov je plný taveren, výborných restaurací, kde můžete ochutnat dobré víno, ale také tradiční speciality včetně čerstvých ryb.

Atrakce v okolí ubytování Baška

Co dělat v Kvarneru? Mimo letní sezónu či za špatného počasí se můžete seznámit s fascinujícím podmořským světem v akváriu Baška. Nebo se vypravte na celodenní výšlap na vrchol Obzova, navštivte mystický ostrůvek Košljun a zajeďte do NP Velebit.