Odhalte atrakce Crikvenica ještě před dovolenou

Město leží na pobřeží Kvarneru a je již dlouho známé a dobře navštěvované středisko, kde si můžete pronajmout prázdninový dům v Chorvatsku. Chorvatské letovisko Crikvenica je častým cílem českých turistů, které leží necelých 40 kilometrů jihovýchodně od Rijeky. Ať už cestujete sami, cestování s rodinou nebo přáteli, čekají vás zde různé aktivity a atrakce Crikvenica všech chutí. Najdete zde vše potřebné pro skvělou dovolenou, od extrémních sportů na vodě, až po klidné pláže. Procházet se můžete po parcích, přímořské promenádě nebo můžete navštívit léčebný ústav, kde je nabízena léčba pomocí mořské vody. Zarezervujte si ubytování Kvarnerský záliv a můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku u moře!

Crikvenica se může pyšnit jednou z nejhezčích pláží

Asi největším crikvenickým lákadlem pro rodiny s dětmi je písečno-oblázková pláž jmenující se Gradska plaža. Bohužel se tady platí vstupné, za to vám nabídne krásně upravenou a čistou pláž. Vstup do vody je také pozvolně příjemný a tedy vhodný i pro vozíčkáře. Na pláži si můžete vyzkoušet jachting, windsurfing nebo šnorchlování. Jako odměna vám bude pestrobarevné dno plné různých mořských rybiček. Menším dětem se určitě bude líbit, když si s nimi vypůjčíte šlapadlo nejlépe se skluzavkou. Pokud rádi jezdíte na kole, tak můžete využít několik cyklistických tras. Crikvenica ale má co nabídnout ale i v podvečer. Posedět můžete ve spoustě restaurací, kde se podávají především dary moře a místní speciality. Navíc během tzv. Rybářského týdne můžete ochutnat nespočet druhů rybích specialit a to pouze tady v Crikvenici. Ze svého ubytování Crikvenica jistě zajděte do Crikvenického Akvária, kde uvidíte asi 20 akvárií s místními ale i exotickými druhy ryb. Večer ochutnejte nějaké z chorvatských vín.

Na dovolené v Crikvenici se nudit nebudete

Ale i okolí Crikvenice má turistům co nabídnout. Zajímavým zpestřením dovolené může být výlet lodí po okolí – v nabídce jsou především ostrov Krk a Rab. Milovníci přírody si přijdou na své na pohoří Velká Kapela. Frankopanský hrad vám nabídne městečko Bribir. A pokud máte raději pěší turistiku, můžete se projít po vyznačených turistických cestách ke zřícenině Badaj. Po pořádném výšlapu si večer můžete odpočinout v prázdninovém domě v Crikvenici. Dovolená v Chorvatsku je zárukou skvělých zážitků a nekonečných možností.