Informace o Crikvenici

Zajímavé informace o Crikvenici

Ubytování Crikvenica nadchne všechny věkové generace. Nachází se 37 kilometrů od Rijeky blízko ústí potoka Dubračina. Z jeho nánosů vznikla nejproslulejší crikvenická pláž. Turisté si mohou užít přímořské promenádní cesty lungo mare do letioviska Selce vzdáleného 3 kilometry. Cesta zamilovaných s nádhernými výhledy na Vinodol vede přímo ke zřícenině. Vinodol je historické území s pěknými kostely a zbytky hradů. Lodní výlety na Krk, Šilo a Vrbnik nabízejí hezkou plavbu a poznání okolí. Gorsky kotar s Lokvanským jezerem je vzdálený asi 35 kilometrů.

Sportovní aktivity v Kvarnerském zálivu

Nejkrásnější vily s bazénem v Chorvatsku se nacházejí poblíž pláží v Crikvenici. Aktivní dovolená s jachtingem, windsurfingem, potápěním, plážovým volejbalem i tenisem, je správné doplnění volného času. Závody plachetnic, sportovní utkání ve fotbale a volejbale, orientační potápění na jezeře Tribalj a cyklistické stezky, zpříjemní chvíle relaxace. Koupání vládne celým městem. Prázdninové domy, obzvláště v Crikvenické riviéře, jsou nepopsatelně romantické a zažijete v nich skvělou dovolenou v Kvarnerském zálivu. Celá Crikvenická riviéra zahrnuje od Jadranova na severu a pokračuje dále k Selce. Centrální pláž Gradska plaža má hrubý písek s velmi pozvolným vchodem do moře, a proto je vhodná pro děti i seniory a také pro handicapované návštěvníky. Všude září čistota a upravený prostor. Ocenění Modré vlajky pro pláže a mariny mluví za všechno.

Objevte Crikvenici s vaší rodinou

NOVASOL nabízí v Chorvatsku ubytování s vlastním stravováním ve všech městech a vesnicích. Zarezervujte si některou z našich nemovitostí a navštivte vesnice Rijeka, Opatija a Pazin. Rijeka je vzdálena pouhých 34 km od města Crikvenica, Opatijská riviéra má nejdelší tradici cestovního ruchu a Pazin je bohatá na kulturu a tradici. Chorvatsko nabízí spoustu objevů. Naše prázdninové domy jsou velkým hitem pro rodiny s dětmi, protože jsou vybaveny dětskými hračkami a hřištěm. Přejeme vám příjemný pobyt a krásnou dovolenou s rodinou.

Vojenský tábor místo letoviska Crikvenica

Historie udává, že byla Crikvenice kdysi římským vojenským táborem Ad Turres a miniaturní rybářskou osadou. Opevněný zámek z 15. Století, klášter a škola, dnes působí jako hotel. Klimatické přímořské lázně s léčbou mořskou vodou a talasoterapií, jsou vyhledávány turisty celého věta. Oslavy 120 let cestovního ve města skýtají obrovskou a přepychovou zábavu. Kulturní život zde opravdu žije! Kulturní vyžití uspokojí mládež svými diskotékami, koncerty moderní hudby, bary, tanečními terasami, ale i starší generace výstavami, folklórními a lidovými festival či vinárnami. Děti si přijdou na své v Akváriu, kde jsou k vidění tropické ryby a piraně. Prázdninové domy v Chorvatsku jsou na mnoha místech Crikvenice v nabídce all inclusive. Mnozí turisté uvítají možnost vstupu do svého ubytování i se svým zvířecím miláčkem.