search

Ubytování Delnice

Ubytování Delnice, pobyt v srdci hlubokých hvozdů a hor

Nemůžete se rozhodnout mezi dovolenou na pláži a na horách? Řešení pro vás představuje ubytování Delnice, kde NOVASOL nabízí pěkné rekreační domy. Městečko se nachází v horském regionu Gorski Kotar, nedaleko od krásného národního parku Risnjak i od možností ubytování v Kvarnerském zálivu Jaderského moře. Od výstavby a zprovoznění dálnice z Rijeky (20 minut jízdy) do Záhřebu (hodina jízdy) se Delnice navíc těší snadné dostupnosti.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Delnice

Hornatá krajina kolem našeho ubytování Delnice dosahuje nadmořské výšky 1 500 m. Proto není žádný div, že se zde rozvinulo zvláštní vysokohorské nářečí „delnički govor“ se specifickou výslovností a přízvukem. Hodně čerpá ze slovinštiny a v 16. století se mu říkalo „čakavština“. Vy se však nedorozumění obávat nemusíte, ubytování v Delnici je vždy na vysoké úrovni.

Pláže na dosah ubytování Delnice

Přestože se Delnice ukrývá hluboko v horách, k pobřeží Jadranu to odsud není moc daleko. Právě naopak, v Rijece jste za necelou půlhodinku, stejně tak i rekreační střediska Opatija, Bakar, Kraljevica nebo Crikvenica s nádhernými plážemi. Neváhejte, vydejte se na dovolenou v Delnici a užijte si hory i moře během jednoho pobytu. V Chorvatsku se z pohledu polohy jedná o jedno z nejoriginálnějších míst.

Dovolená Delnice a nabídka sportovních aktivit

Pro všechny, kdo touží po přírodě, jsou rekreační domy v Delnici jako stvořené. Ocitnou se v nejvíce zalesněná části Chorvatska s rozvinutým dřevařským průmyslem. Celý kraj Gorski Kotar je plný krásných stezek pro pěší turistiku a cykloturistiku, na kterých si užijete čerstvého vzduchu, přírodu a klidnou dovolenou. Pokud chcete opravdu zažít srdce regionu, navštivte národní park Risnjak. Rozkládá se na ploše 63,5 kilometrů čtverečních v oblasti centrálního masivu Risnjaku, Snježniku a horního toku řeky Kupy. O výjimečnost zdejší chorvatské flóry a fauny svědčí, že husté lesy tu obývají medvědi, rysové, vlci a další zvířata. Risnjak představuje díky značeným stezkám a odpočinkovým chatám nádherné místo pro rodinný výlet. Pro milovníky přírody to je skutečný ráj.

Akce a zábava Delnice pro každý den

Po dlouhé procházce či horské túře si v Delnici můžete dát oběd nebo večeři v jedné z několika restaurací. Jídelním lístkům dominují horské speciality a ovocné dezerty plné lesního ovoce. S ubytováním v Delnici se pojí opravdu spousta příjemných chvilek.

Atrakce v okolí ubytování Delnice

Vynikající výlet podniknete do údolí Brod, kterým protéká řeka Kupa. Poskytuje četné příležitosti k aktivitám, jako jsou rafting a rybaření atd. Nedaleko ubytování Delnice se nachází lokalita Lokve s proslulým jezerem Lokvarsko a jeskyní Lokvarkou, druhou největšm v Chorvatsku. Nespočet atrakcí pro všechny věkové kategorie najdete taktéž v lesoparku Golubinjaku. Z dalších tipů na celodenní výpravy v oblasti Kvarneru vybíráme:

  • světoznámý národní park Plitvická jezera,
  • divoký národní park Velebit,
  • ostrůvek Košljun u Krku plný církevních tradic a staveb.