search

Ubytování Dobrinj

Ubytování Dobrinj, nekonečná pohoda nad Jadranem

Chtěli byste poznat skutečnou tvář Chorvatska a jeho obyvatel? Je pro vás stejně důležitá blízkost vody jako pestrá nabídka sportovních a rekreačních možností? Ubytování Dobrinj se nachází v obci na vysokém kopci na severu „zlatého ostrova“ Krk, který zaplňuje centrální část Kvarnerského zálivu. Teplé jadranské podnebí, spousta zábavy, bující středomořská vegetace, lokální produkty a snadná dostupnost patří mezi přednosti ubytování v Kvarneru – užijte si ho díky našim prázdninovým domům i vy.

Ubytování Dobrinj

Historie a památky kousek od rekreačních domů Dobrinj

Obec Dobrinj se může pochlubit dlouhou historií, kterou potvrzuje středověký hrad a velice hodnotný kostel sv. Stepjana z 12. století se zvonicí. Místní park vyniká krásnými kamennými sochami. Řada dokumentů a nápisů v hlaholštině hovoří o Dobrinji jako o středisku dávného písemnictví hlaholského. Během dovolené v Dobrinji se můžete podívat i do krápníkové jeskyně Biserujka („Perla“), jediného z 50 podzemních prostor na ostrově určených k ubytování hostů. Legenda uvádí, že se jmenuje podle ukrytého pokladu místních pirátů.

Pláže na dosah ubytování v Dobrinji

Kde najít pěknou pláž v dosahu ubytování Dobrinj? Přestože se vesnička rozkládá zhruba 2 km od moře (vzdušnou čarou – po silnici to je asi dvakrát dále), není problém dostat se ke kouzelnému jadranskému pobřeží. Jedná se především o zátoku Soline, ve které díky její chráněné poloze začíná koupací sezóna na začátku jara a trvá až do podzimu. Mimořádnou popularitu získala velká pláž Meline s písečným povrchem, velice pozvolným klesáním dna a nabídkou slunečníků a jiného plážového vybavení.

Dovolená Dobrinj ve znamení sportu a rekreace

Kopcovitý terén kolem Dobrinje využívají zejména turisté a cyklisté. Na svých výpravách si užívají bohatou flóru zahrnující na celém ostrově Krk kolem 1 400 druhů rostlin a pestrou faunu včetně orlů a jiných vzácných živočichů. Nespočet malebných zátok poskytuje zázemí k vodním sportům, útulná místa zvou k osvěžení a vísky v kopcích se pyšní krásným výhledem třeba až na chorvatskou pevninu. Rekreační domy v Dobrinji obklopují atraktivní sportovní a rekreační zařízení, tenisové kurty a víceúčelová hřiště. Za zkoušku stojí výlet lodí, stačí využít přístaviště v Soline nebo Klimnu.

Akce a zábava v Dobrinji

Pokud vás rádi ochutnáváte krajové speciality, vyzkoušejte lahodné krevety v některé z četných restaurací. Po výletu po okolí můžete den ve svém ubytování v Dobrinji příjemně zakončit se sklenkou regionálního vína a relaxací při romantickém západu slunce.

Atrakce v okolí vašeho ubytování Dobrinj

Prázdniny v Dobrinji představují ideální výchozí bod pro atraktivní jednodenní výlety. Za návštěvu stojí další romantická místa na ostrově, jako jsou Omišalj, Njivice, Vrbnik, Punat, Baška, Malinska, Silo a město Krk. Dobře dosažitelné jsou též sousední ostrovy Cres a Rab. K největším turistickým lákadlům v regionu Kvarner patří:

  • akvapark Čikat poblíž rekreačního centra Mali Lošinj,
  • akvárium v letovisku Crikvenice,
  • národní park Risnjak s nejvyšší horou Veliki Risnjak (1 528 m n. m.),
  • národní park Severní Velebit,
  • ostrůvek Košljun na druhé straně Krku s řadou náboženských staveb,
  • pohoří Učka na nedalekém poloostrově Istrie,
  • tropické akvárium ve městě Krk,
  • věhlasný národní park Plitvická jezera.