Dovolená Kvarnerský záliv

Dovolená Kvarnerský záliv je pro každého

Kvarnerský záliv, jeden z nejzajímavějších regionů Chorvatska, láká návštěvníky vysokými horami (Velebit), krásnými ostrovy (Krk, Cres, Rab), úžasným pobřežím (Opatijská riviéra, Crikvenická riviéra) a v neposlední řadě četnými národními a přírodními parky (Učka, Severní Velebit). Zažijte jak chutná dovolená Kvarnerský záliv a prohlédněte si naši nabídku ubytování Kvarnerský záliv.

Kvarner, nejrozmanitější region Chorvatska

Mírné podnebí, tiché ostrovy zalité sluncem Lošinj a Pag, historická města Senj, Rijeka, která stojí za návštěvu, středozemní speciality a hory i národní parky (Velebit, Risnjak), které lákají milovníky turistiky, jsou jen některé z mnoha zajímavých míst v Kvarnerském zálivu. Kvarner nabízí také perfektní podmínky pro jachting a nesmíme samozřejmě zapomenout na úžasné písečné a oblázkové pláže (Baška, Stara Baška, Crikvenica, Lopar-San Marino a další), které jsou vhodné i pro ty nejmenší děti. 

Apartmány a prázdninové domy v okolí Kvarneru

Ještě musíme zmínit jednu důležitou věc týkající se Kvarneru. Již v 19. století si tento region vybrala pro svůj odpočinek a zotavení evropská aristokracie. A díky ní zde vznikaly přepychové vily a paláce, které zároveň položily základy modernímu turismu a lázeňství. Ať již si pronajmete prázdninové domy nebo apartmány v Kvarnerském zálivu nebo ubytování na Opatijské, Crikvenické nebo Novovinodolské riviéře, můžete se těšit na léčivé a uvolňující účinky slunce a moře. A nedílnou součástí báječné dovolené v Kvarneru je samozřejmě také místní gastronomie, kterou můžete vyzkoušet v mnoha výborných restauracích anebo využít kompletně vybavenou kuchyň svého pronajatého apartmánu nebo rekreačního domu Kvarner. Ryby na lešo (dušené pod bodem varu ve vlastní šťávě) nebo na gradele (pečené na roštu), brodat ze sušených chobotniček, marinované sardinky nebo makrely, skvělé krevety či šurlice (domácí těstoviny s jehněčím gulášem sypané ovčím sýrem) - vaše chuťové buňky budou jako v ráji!