search

Ubytování Dramalj

Ubytování Dramalj, spousta příležitostí k aktivitám

Pojedete-li podél kvarnerského pobřeží jihovýchodním směrem od Jadranova k Crikvenici, přijedete nejprve do Dramalje. Letovisko se nachází mezi poloostrovem Kačjak na severu a pláží Crni Molo na jihu. Díky dostupnosti pláží a velkému množství sportovních i rekreačních zařízení je ubytování Dramalj obzvláště vhodné pro rodiny s dětmi i milovníky aktivní dovolené. Jedná se o malé, spící místo v zimě, pulzující v létě a pohostinné ve všech ročních obdobích. Řadí se k nejzajímavějším možnostem ubytování v Kvarnerském zálivu.

Ubytování Dramalj

Historie a památky poblíž rekreačních domů Dramalj

Již na konci starověku stála na místě dnešní obce osada zvaná Dram. Nejstarším a nejběžnějším příjmením je zde ostatně Domian, pocházející z dob římské říše. O existenci starověkého římského přístavu svědčí amfory nalezené kolem poloostrova Kačjak a pozůstatky římských vil. Vydejte se během ubytování v Dramalji na procházku k pozůstatkům starého pohřebiště, k troskám hradu Badanj či do kostela sv. Heleny z roku 1812 na základech původní kaple.

Pláže na dosah ubytování v Dramalji

První centrum plážové dovolené v Dramalji představuje poloostrov Kačjak. Díky nádherně čisté vodě je tady Jaderské moře ideální k potápění a dokonce i při plavbě lodí se můžete podívat na mnoha místech až na dno. Ve skrytých zátokách se ukrývají nudistické pláže a na velké oblázkové pláži si chladnou vodu užijí také děti. Druhá pláž, krásná písečná Crni Mol, se řadí mezi nejoblíbenější u rodin s dětmi v Chorvatsku. Na nejmenší čeká dobrodružné hřiště, trampolína a vodní skluzavka, na dospělé parasailing, vodní lyžování či plážový volejbal. Koupání domácích mazlíčků se povoluje v nedaleké Crikvenici.

Dovolená Dramalj plná sportu a rekreace

Dramalj doslova dýchá cestovním ruchem a promenáda středisko spojuje na jihu s Crikvenicí. Když se v oblasti Kvarneru začal na konci 19. století rozvíjet cestovní ruch, stala se Dramalj zásluhou dobré geografické polohy, krásného prostředí s výhledem na Jadran a ostrov Krk i vynikajícího klimatu módní destinací. Též sportovní nabídka na dosah rekreačních domů v Dramalji zaujme všechny věkové kategorie.

Akce a zábava

Dramalj je akorát tak malá, aby zůstala přitažlivým letoviskem, a zároveň dostatečně rozvinutá (včetně nabídky prázdninových vil, rekreačních domů a apartmánů). V letních měsících tato jinak ospalá chorvatská vesnice doslova ožívá, ovšem nebojte se přehnané masové turistiky. Restaurace nabízejí středomořskou kuchyni a v tavernách se podávají místní speciality (např. solené ančovičky) z čerstvě ulovených ryb, mořských plodů, ovoce a zeleniny. Nedaleko kostela funguje kulturní dům, kde se v zimě konají tradiční karnevalové festivaly.

Ubytování Dramalj a atrakce v okolí

Popularitu Dramalje zvyšují další známá města na dosah ruky, jako jsou Opatija, Crikvenica a Novi Vinodolski, který za svůj název „údolí vína“ vděčí rozsáhlému vinařství. Pouze 23 kilometrů od vašeho ubytování v Dramalji se rozkládá Rijeka, kde si můžete užít všech výhod velkého města včetně nakupování suvenýrů a kultury. Pěší turisté se budou jen těžko rozhodovat mezi výpravou do pohoří Velebit, Učky nebo Risnjak. A proč nenavštívit jeden z okolních ostrovů v čele s Krkem, Rabem, Cresem a Lošinjem?