search

Ubytování Fužine

Ubytování Fužine, voda na všechny strany

Kraj plný lesů, kopců a jezer vždy evokuje nádhernou letní dovolenou s rodinou a přáteli. A dvojnásob to platí pro obec Fužine v jihozápadní části horského masivu Gorski Kotar, asi půlhodinku jízdy z Rijeky po dálnici A6. Ubytování Fužine se nachází v nadmořské výšce 730 metrů, nedaleko vrcholu Viševica (1 428 m n. m.), a jeho obliba pramení z mnoha příležitostí pro aktivní, ale i relaxační pobyt. Oblast má roční srážkový průměr téměř 2 000 ml/m2 (nejvíce v celém Chorvatsku), toto číslo však není tak vysoké, abyste se báli zajistit si zde ubytování v Kvarneru.

Ubytování Fužine

Historie a památky kousek od rekreačních domů Fužine

Rozvoj prakticky bezvýznamné vísky Fužine souvisí s výstavbou přehradních nádrží v údolí řeky Ličanka v minulém století. Nejstarší z nich, Bajersko jezero severně od obce, vyrostlo v 50. letech. Severozápadně od něj se od roku 1988 leskne hladina 18 m hlubokého jezera Lepenica, největší vodní plochy v regionu. Východně od našeho ubytování Fužine, na úpatí hory Bitoraja (1 385 m n. m.), se rozprostírá nejmenší z naší trojice – Jezero Potkoš.

Kam za plážemi z ubytování ve Fužine

Jako ve skutečném prázdninovém ráji vám během dovolené ve Fužine moře rozchodně nebude chybět – a to hned ze dvou dobrých důvodů. Zaprvé přehradní jezera v okolí nabízejí dostatek příležitostí k osvěžení v průzračně čisté, chladivé vodě. A kdo by chtěl ještě více, může vyrazit do blízkých letovisek u Jaderského moře v Kvarnerském zálivu jako Bakar, Crikvenica, Dramalj či Selce.

Sport a rekreace během dovolené ve Fužine

Co vás potěší nejvíce, jsou přehradní jezera Bajer a Lepenica. Na stránkách turistické rady Fužine se dozvíte o jízdním řádu turistického vlaku, který jezdí z centra k jezeru Lepenica a zpět. Podél jezer si můžete uspořádat piknik s rodinou a projet se na kajaku nebo voru. Doporučujeme navštívit asi 4 miliony let starou jeskyni Vrelo, které se zde říká „Postojna u Mali“. Má délku 300 m a jen 50 m od ní pramení řeka Ličanka. Jeskyně Vrelo otevírá od roku 1998 denně od poloviny června do konce srpna. Podobně jako v celém Chorvatsku jsou i rekreační domy Fužine předurčeny k pobytu s vaším čtyřnohým kamarádem.

Akce a zábava v podání Fužine

K zajímavým prázdninovým zvykům ve Fužine patří tradiční polední Silvestr, tak se na něj připravte. Využijte také vynikající gastronomickou nabídku regionu v čele se specialitami ze zvěřiny a dezerty z lesních plodů. Z mnoha atrakcí a aktivit dostupných během ubytování ve Fužine patří vyjížďka na koni, jízda kočárem, rybaření či paintball.

Turistické atrakce v okolí Fužine

Chcete-li lépe poznat tuto oblast Chorvatska, podnikněte celodenní výlety. Čeká vás velké město Rijeka, akvárium v letovisku Crikvenice, národní park Risnjak s nejvyšší horou Veliki Risnjak (1 528 m n. m.), ostrůvek Košljun na druhé straně Krku s řadou náboženských staveb a slavná Plitvická jezera. A víte o tom, že můžete díky lyžařské škole zažít i skvělou zimní dovolenou ve Fužine?