search

Ubytování ostrov Ilovik

Ubytování ostrov Ilovik, spousta svodů a lákadel

Ostrov Ilovik je nejjižnějším obydleným ostrovem souostroví Lošinj s rybářskou vesnicí stejného jména a jen několika stálými obyvateli. Samotná vesnice se nachází na severovýchodě s výhledem na ostrov St. Petar a chráněný kanál, ve kterém leží bezpečná kotviště známá od nepaměti. Je denně spojen s blízkým ostrovem Mali Lošinj lodí, zatímco do města Rijeka je také rychlé lodní spojení. Nezapomeňte navštívit tento ostrov, pokud pobýváte na ubytování v Kvarneru. Rezervujte NOVASOL ubytování ostrov Ilovik a užijte si nezapomenutelný čas v Chorvatsku!

Ubytování ostrov Ilovik

Historie a památky kousek od rekreačních domů na ostrově Ilovik

Ostrov Ilovik se nachází v malé zátoce, chráněné na severu neobydleným ostrůvkem Sveti Petar, kde se nachází starý hřbitov. Byly zde nalezeny zbytky osídlení kmene Liburnů a mezi vynálezy byl penězi neocenitelný sarkofág. Ubytování ostrov Ilovik vás zaujme.

Pláže na dosah ubytování ostrov Ilovik

Největší zátokou s písečnou pláží během dovolené na ostrově Ilovik je Paržine na jihovýchodní straně ostrova Ilovik. Za návštěvu stojí i pláže na sousedním ostrově Lošinj. Pláže na Lošinji jsou většinou oblázkové, skalnaté a jsou zde betonové plošiny. Nejslavnější pláž je v kempu, pláž - Poljana. Se všemi zařízeními v krásné zátoce obklopené borovicemi a křišťálově modrým mořem je pláž Poljana, jen pár kilometrů od města Mali Lošinj, ideální pro dospělé i děti. Lošinj a ostrovy souostroví Lošinj mají po celý rok četné akce, nejpočetnější v letních měsících. Lošinj je známý především tím, že přivítá i čtyřnohé turisty, takže i na nejoblíbenějších plážích je roh nebo dva uzpůsobeny pro domácí mazlíčky. Mezi nimi jsou Artatore, Kovcanje, Valdarke, dvě místa poblíž Cikat, pláž mezi Veli Žal a Lantern, jedno mezi Bojčić a Zagazinjinin a pláže v zátoce za vlnolamem v Rovenske ve Veli Lošinj.

Dovolená ostrov Ilovik, sport a rekreace 

Mezi ostrovy Ilovik a Sveti Petar se rozprostírá dobře chráněný kanál, dlouhý 2,5 km a šířka 300 m, který slouží jako přístav pro místní rybáře, jakož i pro četné jachtaře, kteří sem přicházejí, aby si užili nedotčenou přírodu. Ostrov Ilovik je zarostlý stálezelenou středomořskou vegetací, která vyniká dubem, a někdy je zde i borovice lesní. Rekreační domy ostrov Ilovik v Kvarneru jsou na ostrově květin, protože téměř každý dům má oleandry, palmy, růže a další květiny, a zvláštností tohoto ostrova jsou vysoké eukalypty.

Akce a zábava ostrov Ilovik

Koncem června se na ostrově Ilovik slaví Den sv. Petra a Pavla jako lidový festival. Ostrov Ilovik je ideální pro potápění, protože poblíž je podmořské archeologické naleziště, na které se můžete doslova vznášet. K dispozici je obchod, cukrárna, pošta, pekárna a několik stravovacích zařízení, které vám zajistí odpočinek bez obav.

Atrakce v okolí během ubytování ostrov Ilovik

Ostrov Ilovik se svou jedinečností, klidem, krásou a soukromým ubytováním přitahuje turisty hledající opravdovou dovolenou. Všichni, kteří hledají ostrov s jemnými zátokami ze všech stran, mír a vůně středomořských rostlin a stromů, je pro ně Ilovik tím pravým místem. Vypravit se můžete na Istrii či do NP Severní Velebit.