search

Ubytování Jablanac

Ubytování Jablanac, pohoda ve stínu hor

Cíl vaší dovolené snad nemůže být v případě Jablanacu pestřejší. Jedná se o ideální místo, pokud hledáte čerstvý vzduch, křišťálově čisté moře, klid v zajímavých zátokách Jadranu a nekonečné možnosti pro outdoorové aktivity. Projděte si naše ubytování Jablanac a rezervujte si vysněný pobyt v Chorvatsku. Letovisko se nachází v podhůří Velebitu v hluboké zátoce mezi zátokou Stara Vlaka a Smokovaca naproti ostrovu Rab. Tvoří součást riviéry Senj, ráji pro ubytování v Kvarnerském zálivu. Není divu, že sem jezdí stále více lidí – ale nebojte se, lokalita si zachovala své kouzlo a dosud ji neobjevily davy turistů.

Ubytování Jablanac

Historie a pamětihodnosti na dosah rekreačních domů Jablanac

Bývalé tržiště, nyní malebná rybářská a turistická víska Jablanac měla ve 13. století status svobodného královského města. Z vašeho ubytování v Jablanaci se vydejte za těmito památkami:

  • kostel sv. Mikuláše z 12. století,
  • pozůstatky středověkých hradeb dávné vesnice Ablan,
  • Planinarski Dom se skvělým panoramatickým výhledem na Kvarnerský záliv.

Pláže blízko ubytování Jablanac

Jemnou oblázkovou pláž u Jablance si zamilujete na první pohled. Vyniká výtečnou dostupností, nabídkou vodních sportů a pohledy na ostrov Rab v dálce. Jděte si ni během dovolené v Jablanaci zaplavat, zašnorchlovat nebo jen líně vystavit své tělo slunečním paprskům! Členité pobřeží je ideální pro milovníky malých zátok pod strmými útesy, které pokrývají středomořské rostliny, keře a stromy.

Dovolená Jablanac plná sportu a rekreace

Masiv Velebit se táhne od severu k jihovýchodu a také díky rozsáhlým jehličnatým lesům poskytuje čerstvý vzduch a příjemné noci i během nejteplejších letních dnů. Přímo nad rekreačními domy v Jablanaci začíná národní park Severní Velebit s řadou zajímavých míst k procházkám i náročným túrám. Nejdostupnější z nich je chata Miroslava Hirtze, kterou nechal na skalním útesu postavit renomovaný přírodovědec před 2. světovou válkou. Od pláže se k této nejníže umístěné horské chatě na světě dostanete po 122 schodech. Kdo touží po náročnějším výstupu, může se od ní vydat po značené stezce k chatě Alan pod vrcholem Buljma (1 451 m n. m.).

Akce a zábava

Jablanac (italsky Iablanazz, maďarsky Tengervárad) v Licko-senjské župě sice nevyniká velikostí, avšak její nejbližší okolí oplývá množstvím turistických lákadel. Důkazem budiž Zavratnica, chráněné území a jedna z nejkrásnějších zátok v Kvarneru, ne-li v celém Chorvatsku. Ukrývá se jen 15 minut chůze od letoviska a oficiálně patří do přírodního parku Velebit.

Atrakce kolem ubytování v Jablanaci

Jen pár kilometrů severně od Jablanace se pod Jaderskou magistrálou nachází letovisko Stinica. Skládá se ze dvou částí, staré a nové, v níž vyrostly rekreační byty a domy. Zátoka Mala Stinica je mělká a má malé molo. Zdejší trajektový přístav funguje pro potřeby trajektového spojení do města Misnjak na sousedním kvarnerském ostrově Rab, kam se dostanete za pouhých 20 minut. Trajekty plují v obou směrech po celý rok od časných ranních hodin prakticky až do půlnoci.