search

Ubytování Kampor

Ubytování Kampor, pohoda mezi dvěma zátokami

Letovisko Kampor na ostrově Rab představuje obzvláště atraktivní místo pro různé chutě na ubytování v Kvarnerském zálivu. Spojuje v sobě harmonii tradice a modernosti, rustikální gastronomie, četných písečných pláží a turistických i cyklistických stezek. Tvoří součástí širšího okolí města Rab a zároveň je nejlépe zachovanou rybářskou vesnicí na celém ostrově. Ubytování Kampor se nachází na poloostrově Kalifront na západní polovině Rabu. Jedinečnost jeho polohy u Jadranu podtrhuje dvojice úzkých, protilehlých zátok.

Ubytování Kampor

Historie a památky v dosahu rekreačních domů Kampor

Starověké jméno Kampor označující „pole“ nebo „kampus“ naznačuje, že Římané se zde kdysi rozhodli rozvíjet zemědělství pro rosto ucí populaci v regionu. I k dnešnímu dni se zemědělství (chov hospodářských zvířat a pěstování ovoce) společně se službami v cestovním ruchu řadí mezi nejoblíbenější povolání v regionu. K hlavním turistickým poblíž ubytování v Kamporu patří etnografické muzeum ve františkánském klášteru sv. Eufemie. Ukrývá jednu z nejstarších knihoven se sbírkou chorvatských rukopisů v této části Jadranu. Shromáždil ji pan Ambroz Testen.

Pláže na dosah ubytování Kampor

V Kamporu a okolí najdete prakticky všechny typy pláží, avšak lokalita vešla ve známost především svými 22 písečnými plážemi. Pokud se zeptáte místních obyvatel, určitě vám doporučí jemně svažitou pláž Mel v severnějším z obou zálivů. Pyšní se jemným pískem a krásným výhledem na západ a na kouzelný odchod slunce. Krásnou dovolenu v chorvatském Kamporu si užijí rodiny s malými dětmi i páry hledající intimitu, na které čekají romantické oblázkové nebo skalnaté pláže v malých zátočinách. Aktivity v moři reprezentuje jízda na kajaku, potápěčské centrum a neměli byste si nechat ujít ani procházku po 2 km dlouhé stezce podél pláže Paradise v Loparu.

Sport a rekreace v rámci dovolené Kampor

Většina cyklistických a turistických stezek o celkové délce přes 100 kilometrů vede stínem všudypřítomnými lesy k pobřeží Jaderského moře. Výškové rozdíly nejsou velké a decentní stoupání zvládnou všechny věkové skupiny. Výpravu z vašeho rekreačního domu Kampor můžete začít na Premužićově trase č. 1, která vás provede hřebenem ostrova do krásného údolí Frug. Premužićova stezka č. 2 míří sousední přírodní rezervací Dundo k zátoce sv. Eufemie. Stezka Rab-Maman začíná u zdí Rabu a vede přes Kampor do zátoky Dumići. K dispozici jsou, jako prakticky vždy na dovolené v Chorvatsku, též basketbalová a fotbalová hřiště.

Akce a zábava v Kamporu

Vrcholy místního společenského života vytváří Velikonoční pondělí a svátek patrona obce sv. Eufemie 16. září. V žádném případě byste neměli vynechat ubytování Kampor na konci července, kdy se kompletní Rab vyzdobí do slavností ve středověkém stylu. Každý rok obvykle v polovině června se koná v sousedním Loparu festival pískových soch, který dává vzniknout mnoha nápaditým výtvorům. Vyzkoušejte to také a přihlaste se k účasti! Rušný společenský život kypí na dvou širokých promenádách. První se táhne podél kláštera sv. Eufemie (délka jen 3 ks), druhá spojuje Rab s Barbatem (délka 8 km).

Ubytování v Kamporu a atrakce v okolí

Ostrov Rab, zelený klenot Kvarnerského zálivu, skrývá spoustu krásných míst. Lodí se dostanete na klidný ostrůvek Maman, upřednostňujete-li ruch většího města, vydejte se do Rabu, kteréýje jen asi 6 km daleko. Celodenní výlet si uděláte do národního parku Severní Velebit a k Plitvickým jezerům na pevnině.