search

Ubytování Karlobag

Ubytování Karlobag, to jsou hory, moře, zábava a další lákadla

Omamná krajina jižního Kvarnerského zálivu, magické vrcholky ostrovů vystupujících z modravého Jadranu, hory kam se podíváte a nádherné pláže svádějící k nekonečnému koupání, to všechno a ještě mnohem víc nabízí ubytování Karlobag. Pro českého turistu má navíc jedinečné kouzlo v dobré dopravní dostupnosti, cenové přijatelnosti a jazykové blízkosti: ubytování Kvarner je tady zkrátka zhmotněním všech svých předností a výhod. A až zjistíte, jaké přírodní, kulturní i architektonické atrakce umožňuje letovisko Karlobag poznat, nebudete už chtít vyrazit za mořem a za sluncem nikam jinam než do Chorvatska.

Ubytování Karlobag

Historie a památky jenom kousek od rekreačních domů Karlobag

Na místě Karlobagu původně stála římská osada Vegia, poté chorvatská obec Skrisa, známá též pod názvem Bag. Za založením současného města stojí český král a římský císař Karel IV. – odtud také pochází jeho jméno. Poprvé se zmiňuje v roce 1387, avšak v roce 1525 ho zcela zničili Turci. Nové město vzniklo v roce 1579, do roku 1918 bylo součástí chorvatské Slavonie. K největším památkám, které si při na dovolené v Karlobagu můžete prohlédnout, patří ruiny kláštera, kapucínský klášter s kostelem sv. Josefa se sbírkou liturgických předmětů a o trosky hradů Fortica a Vidovgrad. Dovolená v Chorvatsku vás zaujme i na území Kvarnerského zálivu.

Pláže dostupné během dovolené Karlobag

Desítky kilometrů dlouhé pobřeží Jadranu ukrývá v blízkém okolí ubytování Karlobag množství krásných pláží. Městská pláž v Karlobagu se rozkládá kousek od městského centra a přestože ji tvoří betonové desky usnadňující slunění i vstup na kamenité dno, užijete si na ní příjemné chvíle odpočinku. Mnohem víc romantickou plážičku v úzké, protáhlé zátočině na severu města pokrývají drobné oblázky a zdobí pomalé klesání dna.

Ubytování v Karlobagu plné sportu a rekreace

Krajině kolem letoviska jednoznačně dominuje divoké, 145 km dlouhé a 100 km široké pohoří Velebit s úchvatnými výhledy na ostrovy Krk, Rab či Pag v Jaderském moři. Severní část o rozloze 109 km2 tvoří národní park Velebit s hojným množstvím motýlů, hadů a medvědů. Jižní část s nejvyšším bodem Vaganski vrh (1 757 m n. m.) se chrání jako národní park Paklenica. Další důležité vrcholy jsou Sveto Brdo (1 751 m n. m.), Malovan (1 709 m n. m.), Badanj (1 637 m n. m.), Visočica (1 616 m n. m.) nebo Siljevo Brdo (1 451 m n. m.).

Akce a zábava Karlobag

Rekreační středisko, městečko a přístav Karlobag se nachází pod svahy rozlehlého pohoří Velebit na rozhraní oblasti Kvarnerského zálivu a Dalmácie v Licko-senjské župě. Je to přímo naproti ostrovu Pag, od kterého jej odděluje protáhlý průliv Velebitski kanal. Letoviskem prochází pobřežní komunikace spojující Rijeku se Zadarem a začíná v něm horská silnice směřující do vnitrozemského Gospiće. Nejbližšími obcemi v okolí jsou Ribarica a Cesarica na severozápadě a Rudelić Draga a Lukovo Šugarje na jihovýchodě. Z ČR za ubytováním v Karlobagu autem pojedete asi 700 km, bez ohledu na to, zvolíte-li trasu přes Dolní Dvořiště, Linec, Štýrský Hradec, Maribor a Záhřeb, nebo přes Mikulov a Vídeň.

Ubytování Karlobag a atrakce v okolí

S pomocí trajektu se z vašeho ubytování Karlobagu dostanete za 45 minut do města Novalja na Pagu. Za výpravu z vašeho ubytování Karlobag stojí propast Lukina jama (s hloubkou 1 392 m), Velebitská botanická zahrada u chaty Zavižan a podivuhodný skalní labyrint Rožanski kukovi.