search

Ubytování Karlobag

Ubytování Karlobag, to jsou hory, moře, zábava a další lákadla

Omamná krajina jižního Kvarnerského zálivu, magické vrcholky ostrovů vystupujících z modravého Jadranu, hory kam se podíváte a nádherné pláže svádějící k nekonečnému koupání, to všechno a ještě mnohem víc je letovisko Karlobag. Pro českého turistu má navíc jedinečné kouzlo v dobré dopravní dostupnosti, cenové přijatelnosti a jazykové blízkosti: ubytování Kvarner je tady zkrátka zhmotněním všech svých předností a výhod. A až zjistíte, jaké přírodní, kulturní i architektonické atrakce umožňuje poznat ubytování Karlobag, nebudete už chtít vyrazit za mořem a za sluncem nikam jinam než do Chorvatska.

Ubytování Karlobag

Kde najdete ubytování Karlobag

Rekreační středisko, městečko a přístav Karlobag se nachází pod svahy rozlehlého pohoří Velebit na rozhraní oblasti Kvarnerského zálivu a Dalmácie v Licko-senjské župě. Je to přímo naproti ostrovu Pag, od kterého jej odděluje protáhlý průliv Velebitski kanal. Letoviskem prochází pobřežní komunikace spojující Rijeku se Zadarem a začíná v něm horská silnice směřující do vnitrozemského Gospiće. Nejbližšími obcemi v okolí jsou Ribarica a Cesarica na severozápadě a Rudelić Draga a Lukovo Šugarje na jihovýchodě. S pomocí trajektu se z vašeho ubytování Karlobagu dostanete během 45 minut do města Novalja na Pagu. Z ČR sem autem pojedete asi 700 km, bez ohledu na to, zvolíte-li trasu přes Dolní Dvořiště, Linec, Štýrský Hradec, Maribor a Záhřeb, nebo přes Mikulov a Vídeň.

Vyrazte do strmých kopců z ubytování Karlobag

Krajině kolem letoviska jednoznačně dominuje divoké, 145 km dlouhé a 100 km široké pohoří Velebit s úchvatnými výhledy na ostrovy Krk, Rab či Pag v Jaderském moři. Severní část o rozloze 109 km2 tvoří národní park Velebit s hojným množstvím motýlů, hadů a medvědů. Jižní část s nejvyšším bodem Vaganski vrh (1 757 m n. m.) je chráněna jako národní park Paklenica. Další důležité vrcholy jsou Sveto Brdo (1 751 m n. m.), Malovan (1 709 m n. m.), Badanj (1 637 m n. m.), Visočica (1 616 m n. m.) nebo Siljevo Brdo (1 451 m n. m.). Za výpravu z vašeho ubytování Karlobag stojí i propast Lukina jama (s hloubkou 1 392 m), Velebitská botanická zahrada u chaty Zavižan a podivuhodný skalní labyrint Rožanski kukovi.

Pláže na dosah ubytování Karlobag

Desítky kilometrů dlouhé pobřeží Jadranu ukrývá v blízkém okolí Karlobagu množství krásných pláží. Městská pláž v Karlobagu se rozkládá kousek od městského centra a přestože ji tvoří betonové desky usnadňující slunění i vstup na kamenité dno, užijete si na ní příjemné chvíle odpočinku. Mnohem víc romantická je plážička v úzké, protáhlé zátočině na severu města, pokrytá drobnými oblázky a disponující pomalým vstupem do moře.

Dotek historie při ubytování v soukromí Karlobag

Na místě Karlobagu původně stála římská osada Vegia, poté chorvatská obec Skrisa, známá též pod názvem Bag. Za založením současného města stojí český král a římský císař Karel IV. – odtud také pochází jeho jméno. Poprvé je zmiňováno v roce 1387, avšak v roce 1525 ho zcela zničili Turci. Nové město vzniklo v roce 1579, do roku 1918 bylo součástí chorvatské Slavonie. K největším památkám, které si při ubytování v soukromí Karlobag můžete prohlédnout, patří ruiny kláštera, kapucínský klášter s kostelem sv. Josefa se sbírkou liturgických předmětů a o trosky hradů Fortica a Vidovgrad. Dovolená v Chorvatsku vás zaujme i na území Kvarnerského zálivu.