search

Ubytování Klenovica

Ubytování Klenovica, nenápadné, ale příjemné letovisko

Padesát km jihovýchodně od Rijeky, pouze 10 km od populárního turistického střediska Novi Vinodolski a 15 km od města Senj se ukrývá malá rybářská vesnice Klenovica. Patří k ní ještě osady Cvitkovići, Kalanji, Miletići a Žrnovnica. Ubytování Klenovica se nachází na úpatí pohoří Velebit, takže si zde užijete čerstvý vzduch, osvěžující zvláště v teplých letních měsících. Dlouhé pobřeží Jaderského moře je zde téměř neobývané, proto se letovisko hodí pro klidnější ubytování v Kvarnerském zálivu. Hledáte-li tedy místo pro klidnou dovolenou s rodinou a chcete-li si užít nedotčenou přírodu, přijeďte sem a rozhodně nebudete litovat.

Ubytování Klenovica

Historie a památky kousek od rekreačních domů Klenovica

Čisté prameny zátoky Žrnovnica pravděpodobně představovaly důvod pro brzké osídlení lokality. Ve 14. století se Klenovica poprvé zmiňuje v dokumentech, později o ní píše Michael Bolonić jako o přístavu, kde v roce 1549 přistál se svou lodí vůdce Uskoků Nikola Lasinović. Na dovolené v Klenovici se zajděte podívat i do moderního kostela „pastoralni centar Dom Marije Pomoćnice“, mučednice těšící se zde značné úctě. V obci Povile jsou vidět dvě kaple ze 14. století a Novi Vinodolski se pyšní nejstarším chorvatským právním dokumentem, spisem Vinodol.

Dovolená Klenovica a pláže, na které se můžete těšit

Riviéra Novi Vinodolski ztělesňuje výjimečné přírodní, historické a kulturní dědictví oblasti a ukazuje, proč ubytování v Klenovici představuje ideální místo pro strávení dovolené v Chorvatsku. Typické jsou malé oblázkové pláže obklopené středomořskou vegetací a tyrkysová, křišťálově čistá voda u pobřeží moře. Na pláži Skoljić se můžete osvěžit drinkem v restauraci nebo si pronajmout lehátko a po celý den si užít koupání a opalování se svou rodinou a přáteli

Sport a rekreace během ubytování Klenovica

Rozhodnete-li se přijet do rekreačního domu Klenovica, zamilujete si přímořské procházky se zvukem vln a kulisou krásných západů slunce. Po dni stráveném na pláži se dobře vyspěte a vydejte se na dlouhý výlet kolem krásných skalnatých zátok za majákem na malém poloostrově. Doporučujeme zkusit štěstí rybářům, neboť okolní vody jsou bohaté na různé druhy ryb. Turistické stezky vedoucí od Jaderského moře do hor (Kolovratske stijene, 1 091 m n. m.) jsou ideální pro aktivní pobyt v Chorvatsku nebo pro dovolenou se psem. Lze je zdolat pěšky i na kole.

Akce a zábava Klenovica

Hlavní atrakcí letoviska jsou sladkovodní prameny v zátočině Žrnovnica, které tečou přímo do moře. Míchání sladké a slané vody tady přináší pestrou faunu a flóru. Množství ryb využívá ke svému provozu řada dobrých restaurací, taveren, kaváren, barů a obchodů. Čerstvé ryby ovšem můžete každý den koupit na malém trhu a pak si je připravit v dobře vybavené kuchyni svého vlastního rekreačního domu. Zvláštní lákadlo během prázdnin přestavuje výlet lodí od pobřeží z přístavu Klenovica, během kterého si užijete nezapomenutelné výhledy. V červenci se koná u místní kaple velká slavnost.

Atrakce na dosah ubytování Klenovica

Rozhodně zavítejte do známé a oblíbené turistická destinace Novi Vinodolski („údolí vína“ podle četných vinohradů). Celodenní výlet si určitě udělejte do na báječný ostrov Krk, na Istrii, do národního parku Plitvická jezera či do akvária Crikvenica.