search

Ubytování Kostrena

Ubytování Kostrena, pohoda mezi vinicemi a Jadranem

Kostrena je přímořské letovisko, které je ideální pro vaše ubytování v Kvarneru. Kostrena se nachází hned vedle města Rijeka v Kvarneru. NOVASOL vám nabízí krásné rekreační domy s výhledem na moře a Kvarner. Zarezervujte si své krásné ubytování Kostrena ještě dnes. Rijeka je křižovatkou důležitých dopravních tras, takže Kvarner je snadno dostupný pro všechny návštěvníky! Přijeďte do ubytování v Kvarneru a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.

Ubytování Kostrena

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Kostreně

Kostrena byla poprvé zmíněna v 15. století. V Kostreně je také několik pramenů sladké vody, které využívaly ženy v minulosti. Kostrena byl vždy místem pro námořníky, stavitele lodí a milovníky moře. Nad osadou ubytování Kostrena leží pravěké kopce Solin a Sopalj. Kopec Solin se zbytky archeologického naleziště se nachází nad Martinšćickou zátokou na severozápadním okraji Kostreny.

Pláže na dosah ubytování Kostrena

Samotný poloostrov Kostrena je dlouhý asi deset kilometrů a táhne se podél pláží. Nejznámější jsou v Žurkovské zátoce, poté pláže Smokvinovo, Svežanj, Spužvina, Podražica, Nova voda a Laundry. Pláže jsou ideální pro všechny generace a jsou tam pláže i pro psy. Pláž Nova voda je ideální pro děti, je oblázková a má přístup přímo z pobřežní silnice. Obyvatelé Rijeky sem přicházejí, aby se plavali, užívali si moře, opalovali se a procházeli se po moři. Jaderské moře je vysoce kvalitní, v létě je průměrně kolem 22 stupňů. Dovolená Kostrena - Kvarner vás potěší.

Dovolená Kostrena, sport a rekreace

Nechte za sebou starosti každodenního života a užijte si krásnou přírodu kolem rekreačních domů Kostreny. Rozsáhlá nabídka sportovních a volnočasových aktivit nabízí atrakce pro všechny věkové skupiny. Udělejte si procházku k Jaderskému moři, věnujte se vodním sportům či plavbám lodí podél pobřeží. Ideální podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku vytvářejí okolní svahy s četnými vinicemi.

Akce a zábava Kostrena

V Kostreně existují také kavárny u moře, kde se můžete občerstvit, stejně jako restaurace, kde si můžete pochutnat na gastronomické nabídce oblasti, stejně jako dětská hřiště a sportovní zařízení. O rozvoj vinohradů nad Kostrenou se postarala císařovna Marie Terezie v 18. století. Dnes se z nejčastěji pěstované odrůdy Belina vyrábí slavné, zřejmě nejlepší chorvatské šumivé víno Bakarska vodica. Ochutnejte šampaňské v jedné z restaurací nebo si ho kupte v obchodě jako suvenýr a pro přátele. V letních měsících se konají různé akce.

Atrakce v okolí vašeho ubytování Kostrena

Město Rijeka, které se nachází v blízkosti Kostreny, nabízí po celý rok řadu zařízení, koncertů a akcí. Pokud si přejete, můžete jít do Rijeky nakupovat a na jednu z mnoha akcí. Navštivte krásnou pevnost Gradina v Rijece, kde se často konají různé akce. Zde si můžete dát kávu s panoramatickým výhledem na město. Kvarner je místem bohatého chorvatského kulturního dědictví, místem, kde nejstarší písemnou památkou je tableta Baska a kód Vinodol, kde byla na ostrově Lošinj nalezena řecká socha Apoxyomenos.