search

Ubytování Mandre

Ubytování Mandre, více než pobyt u moře

Překrásné letovisko Mandre leží uprostřed jihozápadního pobřeží ostrova Pag, na pomezí Kvarnerského zálivu a Dalmácie. Má 400 obyvatel, administrativně patří pod obec Kolan a pyšní se oceněním „Cvit za lipsi svit“ pro nejkrásnější letovisko v regionu. Z Jadranu před ním vystupují menší ostrovy Škrda a Maun a vzdálenější ostrovy Silba a Olib. Ubytování Mandre je ideálním místem v přírodním a klidném prostředí pod taktovkou dubů, macchií a čistého moře. Hledáte-li pohodové ubytování v Kvarneru, Madre je tím pravým místem pro vás.

Ubytování Mandre

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Mandre

Hluboká, před větrem chráněná zátoka Mandre sloužila jako útočiště lodí již ve starověku. Ve středověku se malá rybářská osada stala svědkem bojů mezi piráty a benátskými galérami. Cestovní ruch se zde začal rozvíjet teprve od 70. let 20. století. Z historických pamětihodností si během ubytování v Mandre povšimněte:

  • kostela Panny Marie Sněžné,
  • starobylé studny v sousedním Kolanu,
  • zbytků nedalekého dolu, z něhož se uhlí vozilo po kolejích do přístavu Šimuni.

Pláže na dosah ubytování Mandre

Mandre představuje perfektní místo pro dovolenou v Chorvatsku. Zaujme zejména pro všechny, kdo chtějí skutečnou relaxaci mezi křišťálovým mořem, typickými kamennými domy a krásnou přírodní krajinou, plnou zelených dubů. Místní oblázková pláž měří na délku asi 14 km, zahrnuje dětské hřiště a vine se těsně pod rekreačními domy v Mandre. Je snadno dostupná po příjezdu autem a nabízí nádherný výhled na blízké ostrůvky. Nadchne každého, kdo baží po relaxaci v krásné přírodě, přesto blízko civilizace. Další pláže se ukrývají v okolních zátočinách a také na neobydlených ostrovech Škrda a Maun – skvělý tip na výlet lodí. Daleko nejsou ani slavné pláže Katarelac a Zrće u Novalji.

Dovolená Mandre, to je sport a rekreace

V letovisku je k dispozici sportovní hřiště a bowling. Krajina kolem Mandre je jako stvořená pro pěší turistiku a cykloturistiku. A milovníci přírody mohou během dovolené v Mandre z bicyklu i pěších procházek pozorovat ptáky, neboť asi 7 km severně od něj se rozkládá ptačí rezervace Kolanjsko Blato. Tento mokřad a jeho rákosí přitahuje až 163 druhů opeřenců, zvláště v období migrace.

S ubytováním v Mandre se pojí skvělá gastronomie

V Mandre funguje několik kaváren a restaurací, které podávají místní speciality. Pravé eldorádo nejen pro gurmány představuje vždy poslední srpnový víkend sýrový festival „Kolanska Fešta od sira“ s bohatým kulturním programem. Ochutnat na něm můžete řadu kvarnerských vín, lahodný tvarohový koláč, olivové oleje a především sýry. Jejich specifickou chuť ovlivňuje mléko, pocházející z ovcí pasoucích se na zdejších aromatických bylinách.

Ubytování v Mandre a zajímavá místa v okolí

Z větších měst na ostrově Pag nejblíže Mandre je pouze 10 km vzdálená Novalja. Splňuje všechny požadavky moderního turistického centra a nabízí bohatý kulturní program. Za návštěvu stojí i další perly Chorvatska jako pohoří Paklenica, historické město Zadar či národní park Plitvická jezera.