search

Ubytování Matulji

Ubytování Matulji, potěšení z léta

Matulji je malé místo, které si můžete vybrat pro klidnou dovolenou s rodinou a přáteli. Zeleň, příroda a přesto blízkost veškeré občanské vybavenosti učiní vaše ubytování Matulji nezapomenutelné. NOVASOL vám nabízí krásné rekreační domy v okolí. Vyberte si ten pravý pro vás dnes a rezervujte si rekreační dům svých snů. Rezervujte si svůj dům nebo byt z nabídky NOVASOL a užijte si své ubytování v Kvarneru!

Historie a památky kousek od rekreačních domů Matulji

Trojúhelníkový znak rozdělený do tří modrých polí obsahujících jeden zlatý zvonek je znakem ubytování Matulji právě proto, že místo je známé už od pradávna pro zvonky. Sousední Rijeka se pyšní řadou památek. Hrad Trsat se vypíná na 138 m vysokém kopci a je jedním z nejstarších opevnění, které si zachovalo rysy raně středověké stavby. Katedrála sv. Vida je barokní kostel postavený podle benátského kostela Santa Maria della Salutte. Centru Rijeky dominuje City Tower, jeden ze symbolů města, kterým se do něj dříve dalo vstoupit.

Pláže na dosah ubytování Matulji

Nejznámějšími plážemi poblíž Matulji jsou pláže Ploče a Kostanj, které se pyšní modrou vlajkou, která svědčí o čistotě moře. Pláže se nacházejí na východě a na západě města Rijeky. V zimě si můžete během dovolené v Matulji zaplavat v rijeckém městském bazénu na Cantridě. K dispozici jsou také městské pláže a další vybavení, jako jsou různé kavárny a restaurace, které doplňují váš pobyt. Na všechny pláže u Jadranu se dostanete městským autobusem.

Dovolená Matulji, sport a rekreace

„Breski dol“ je přirozenou atrakcí kousek od rekreačních domů v Matulji, které je navrženo pro ochranu v kategorii botanické rezervace, kde je na relativně malém území několik různých rostlinných společenstev distribuovaných v závislosti na přírodních faktorech. V blízkosti Munu se nachází jeskyně „Nad Zasten“, která je navržena pro ochranu v kategorii přírodních památek jako typická lokalita jeskynních brouků.

Akce a zábava v Matulji

Při ubytování v Matulji ochutnejte některé místní speciality, jejichž hlavními ingrediencemi jsou řepa, vodnice, kapary, domácí chléb, kumbasice, pečeně, prosciutto, polévky, mangold a další. Ve večerních hodinách navštivte Opatiji, perlu oblasti. Podél moře se nachází 12 km dlouhá promenáda zvaná „lungo mare“, která je oblíbená od rakousko-uherské vlády. Krásná opatijská architektura a bohaté kulturní dědictví vás potěší na první pohled. Pokud chcete nakupovat nebo strávit noc, Rijeka je na dosah ruky. Kromě toho existuje celá řada dalších akcí, aktivit a příležitostí. Rijeka je městské město s výborným vybavením pro celou rodinu.

Atrakce v okolí ubytování Matulji

Městečko Matulji leží na Istrii geograficky, ale patří ke kraji Primorje - Gorski kotar a Kvarner. Nejbližší místo vedle něj je Opatija. V obcích Matulji, Rupa a Pasjak jsou také dva hraniční přechody. Navštivte také Kastav, malé město, u kterého se na první pohled zamilujete. Bohaté kulturní dědictví a četné akce během letních měsíců jsou jen některými důvody pro návštěvu tohoto města. Kulturní léto Kastav se koná každoročně a je známou událostí v celém regionu, jako je Bílá neděle, která je vlastně mladým vínem. Ve městě je mnoho galerií.