search

Ubytování Mrkopalj

Ubytování Mrkopalj, uprostřed hor

Širší oblast Mrkopalje zahrnuje osady Brestova Draga, Sunger, Mrkopalj, Tuk Mrkopaljski, Tuk Vojni a Begovo Razdolje od Lokvi, Slemen a Sopač na západě až po Veliku Kapela na východě v horském vnitrozemí Kvarneru. Ubytování Mrkopalj je místem pro klidnou a aktivní dovolenou v každém ročním období. Ať už hledáte byt jako výchozí bod pro dobrodružnou dovolenou v přírodě nebo chalupu pro klidnou rodinnou dovolenou nebo dvouhodinový výlet, můžeme vám nabídnout vily, domy, rekreační byty a jiné ubytování v Kvarneru.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Mrkopalj

Mrkopalj byl poprvé zmíněn na konci 15. století, roku 1477, kdy Martin Frankopan udělil Mikulici Domazetskému některé majetky. Na kopci Fortica byly nalezeny zbytky středověkého kostela, který pro Frankopanyy postavili jejich nevolníci. Od 1. poloviny 18. století protnula Mrkopalj důležitá karolinská silnice. Ubytování Mrkopalj je pro vás.

Sport a rekreace na dosah ubytování Mrkopalj

Zvláště zajímavé jsou první organizované lyžařské závody, které začaly v Chorvatsku v roce 1913 za účasti 14 lyžařů v Mrkoplje. Druhý kurz v roce 1914 hostil první mistrovství Chorvatska a Slavonie v běhu na lyžích. V roce 1934 byl postaven první skokanský můstek v Chorvatsku a v roce 1936 se konala mezinárodní soutěž na skokanském můstku, kde neuvěřitelný norský Jahr skočil tehdy nevídaných 46 m. Dovolená Mrkopalj v místě prvních chorvatských olympijských sportovců vás nadchne.

Dovolená Mrkopalj a lyžování v Celimbas 

Lyžařské středisko Celimbas se nachází v centru u rekreačních domů Mrkopalje a obsahuje tři sjezdovky, dvě červené a jednu černou. Na vrchol (1 074 m n. m.) se dostanete lanovkou, dlouhou 750 m. Nejdelší sjezdovka je dostatečně široká pro průměrného lyžaře, se třemi zatáčkami a sklonem, který odpovídá červené trati. Další dvě části z nich udělají trochu náročnější. K dispozici je také dětský vlek dlouhý 250 m. 

Ubytování Mrkopalj a lyžování v Begovo Razdolje

Lyžařské středisko Begovo Razdolje se nachází v nejlidnatějším místě více než 1 078 m n. m. Nachází se na severních svazích hory Bjelolasica a má lyžařský vlek dlouhý 450 m. Uspokojí začátečníky i náročné lyžaře, zatímco pro nejmladší je v blízkosti lyžařského areálu sáňkařská dráha. Biatlonové centrum Zagmajna plně splňuje požadavky této disciplíny a několikrát pořádalo velké soutěže v biatlonu. Jakmile je oblast vhodná pro biatlon, je samozřejmě také vhodná pro běžkaře. Všechny generace mohou sáňkovat. Pokud není sněhová pokrývka, je tato oblast ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Zábava a akce Mrkopalj

Každou třetí neděli v září slaví lidé Mrkopalje pouť odpuštění. Je to náboženský a kulturní projev připomínající náhlé zastavení moru a smrt hospodářských zvířat, která zasáhla oblast koncem 18. století. Lidový veletrh vás potěší svou pestrou a bohatou gastronomickou a stravovací nabídkou. V noci z 19. února si každý rok připomínají oběti vojáků druhé brigády 13. divize Primorsko-goranské během pochodu z roku 1944 z kvarnerské Drežnice a Jasenky směrem k ubytování v Mrkoplje. Ve vzpomínce na nesnesitelnou úzkost a smrt za strašných zimních podmínek pořádá nekonečný počet partyzánů Mírový památník s maratónem a dalšími lyžařskými soutěžemi. V červenci se obvykle koná Art fest v Mrkopalji, který potěší milovníky umění: noci poezie, koncerty soudobé a tradiční hudby, etno a eco fair, výstavy a taneční vystoupení.