search

Ubytování Novalja

Ubytování Novalja, nikdy nekončící zábava

Na severozápadě Pagu leží jedno z nejrušnějších, a s přibližně 3 500 obyvateli zároveň druhé největší město na ostrově Pag. V rámci ubytování v Kvarnerském zálivu zaujme hlavně zájemce o zábavu a rozmanité aktivity. Patří do okresu Lika-Senj a nachází se zhruba uprostřed pomyslné přímky spojující Zadar a Rijeku. Ubytování Novalja se těší značné popularitě i díky vynikajícímu dopravní spojení. Trajekty v letních měsících jezdí ve dne i v noci mezi pevninskou Priznou a ostrovním přístavištěm Žigljenem, vzdáleným jen 6 km. Mezinárodní letiště Zemunik – Zadar se rozkládá asi hodinu jízdy daleko.

Ubytování Novalja

Historie a památky kousek od rekreačních domů Novalja

Ve starověku platila Novalja – zřejmě pod názvem Cissa – za velmi živé město s rušným přístavem plným plachetnic. Brzy se zde začalo rozvíjet křesťanství. O všem se během ubytování v Novalji dozvíte při návštěvě městského muzea (Gradeski Muzej Novalja) se vstupem do podzemních vodáren. Z dalších památek stojí za vidění zbytky starých zdí a kostelík Crkva Majke Božje od Ruzarija. Při plavbě lodí s průhledným dnem uvidíte staré vraky lodí, jejich náklad a neotevřené amfory.

Jaké pláže si vychutnat na dosah ubytování Novalja

Krásné, čisté pláže patří k největším lákadlům dovolené v Novalji. Nadchnou zejména mladé rekreanty toužící po rušné atmosféře a hojné společnosti. Té se jim dostane zvláště na Zrće, jedné z největších společenských pláží v Chorvatsku. Táhne se asi 2 500 m od letoviska a proslavila ji řada akcí a večírků. Druhá velice hezká a perfektně udržovaná pláž se ukrývá v v hluboké zátoce obce Stara Novalja. Letní večery můžete strávit i na procházkách podél Jaderského moře po nádherně upravené promenádě.

Sport a rekreace dovolená Novalja

Starobylé poklady mořského dna v okolí Novalji, jako potopenou římskou obchodní loď, mohou zkoumat fanoušci potápění – několik potápěčských center funguje v Novalji i ve Stare Novalji. Pestrá paleta vodních sportů zahrnuje windsurfing či jízdu na vodním skútru. Z vašeho rekreačního domu Novalja se můžete vydat na výlet pěšky i na bicyklu, např. do ptačí rezervace Kolanjsko Blato a do přírodního parku v Lunu se stoletými olivovníky.

Akce a zábava, to přesně nabízí Novalja

Rekreační centrum Novalja na Pagu láká na skvělou zábavu pro mládež. Na programu jsou koncerty, techno party, diskotéky a vystoupení DJs. Do časných ranních hodin se tu však díky barům a klubům s hlasitou hudbou pobaví všichni turisté. Ubytování v Novalje využijte též pro vyzkoušení lokálních gastronomických specialit, které servírují zdejší taverny, restaurace a kavárny. Číslo jedna mezi nimi představují lahodná vína (žutica) a zvláště proslavený slaný sýr.

Z ubytování Novalja za atrakcemi v okolí

Jenom kousek od městečka (4 km) najdete přírodní jev „Trojúhelník Pag“, kamennou ve tvaru rovnoramenného trojúhelníku. Prázdninový dům v Novalje si můžete rezervovat v kteroukoli roční dobu, jelikož zde vládne teplé a středomořské podnebí s příjemnými teplotami.  Novalja je navíc nejlepším místem k objevování kulturního dědictví ostrova Pag a jiných magnetů Kvarneru.