search

Ubytování Novi Vinodolski

Ubytování Novi Vinodolski vás nezklame

Městečko Novi Vinodolski se nachází přímo naproti ostrovu Krk, je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších letovisek pro ubytování u Kvarnerského zálivu. Novovinodolská riviéra se svými písečnými a oblázkovými plážemi si v ničem nezadá se svou sestrou, riviérou u města Crikvenice. Celkově má ​​pobřežní město Novi Vinodolski asi 5 000 obyvatel a nabízí hodně z chorvatské historie. Je to například domov Frankopanů, slavné chorvatské šlechtické rodiny. Nedaleko prázdninových domů v Novi Vinodolski najdete muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii oblasti. Objednejte si ubytování Novi Vinodolski a prozkoumejte okolí z úpatí pohoří Velika Kapela!

Příroda a aktivity během ubytování Novi Vinodolski

Příroda kolem ubytování Novi Vinodolski se vyznačuje úchvatnými pobřežními scenériemi a krásnými vinicemi. Během dovolené v Kvarnerském zálivu můžete vyrazit pěšky na romantickou procházku, možná i s piknikem! Nebo se jít projít po pláži a vychutnávat krásný západ slunce. Jeden z nejznámějších památek v Novi Vinodolski je také malý ostrov San Marino, domov krásného malého kostela, kam můžete doplavat z pobřeží. Takže, pokud doufáte, že si na dovolené odpočinete od shonu každodenního života, nebo, že budete s dětmi vítání, jste tu správně. Nenechte se dále lákat a vyberte si ten správný prázdninový dům z naší nabídky s vlastním stravováním v Chorvatsku v krásném městě Novi Vinodolski.

Ubytování Novi Vinodolski

Novi Vinodolski: lázně a zátoka Lišanj

Město, přístav a oblíbené přímořské letovisko Novi Vinodolski leží asi 10 km jižně od Crikvenice. Dříve se mu říkalo jen Novi (dnes ostatně také), protože má na rozdíl od dalších sídel v okolí teprve středověký původ. Největší stavbou Novi Vinodolski je frankopanský hrad ze 13. století, kde dnes sídlí zajímavé vlastivědné muzeum. Novi Vinodolski má velmi hezkou a pečlivě udržovanou pláž (částečně písečnou a částečně oblázkovou, vyznamenána modrou vlajkou) v zátoce Lišanj, která je díky svému pozvolnému vstupu do moře stínu v blízkém borovém lese velmi oblíbená u rodin s malými dětmi. V roce 1906 získalo Novi Vinodolski také statut klimatických lázní!

Jak vidíte, můžete nejen relaxovat na pláži, ale můžete se také dozvědět víc o historii Chorvatska během vašeho ubytování v Chorvatsku.