Informace o Novi Vinodolski

Informace o Novi Vinodolski se hodí

Na dovolené v Novi Vinodolski budete mít k dispozici i písčitou pláž

Novi Vinodolski je oblíbené turistické letovisko. Začíná u malé říčky Suha Ričina a pokračuje až do krásného Vinodolského průlivu, který během ubytování Novi Vinodolski rozhodně nezapomeňte navštívit. Novi Vinodolski byla původně malá osada na vyvýšenině nad dnešní magistrálou. Současná podoba letoviska se však díky oblíbenosti rozrůstá podél moře oběma směry. Obyvatelé se cestovnímu ruchu hodně věnují, to na dovolené v Novi Vinodolski okamžitě poznáte.

Do Novi Vinodolski připlouvají ty nejhezčí jachty

Novi Vinodolski, kterému se zkráceně říká Novi, se těší velmi dobrými podmínkami pro koupání. Aby ne. Břehy omílají vody Jadranu, které byly významným oceánologem J.Y. Cousteau vyznamenány jako nekvalitnější a nejčistší v celém Středozemním moři. Na dovolené v Kvarnerském zálivu se můžete těšit z čiré vody a nádherné přírody jakožto hlavním symbolem oblasti. Velmi oblíbené je zde díky unikátním podmínkám koupání a různé vodní sporty. Cestovní ruch pořád kvete, buduje se tu nový přístav a Novi Vinodoski se co nevidět stane novým jachtařským centrem severního Jadranu, budete si tak moct prohlédnout zde ty nejluxusnější jachty. Navštivte tuto oblíbenou oblast na dovolené v Chorvatsku.

Ubytování Novi Vinodolski poblíž antického monumentu

Novi je jednou z nejhezčích destinací, kam na dovolenou v Kvarnerském zálivu můžete vyrazit. Historie města má silné historické a kulturní kořeny sahající až k době vlády italské šlechty. Najděte si v Novi Vinodolsku vhodné ubytování a přijďte se podívat na antickou věž Lopar, u níž stála první a původní antická osada. Z éry vlády Frankopanů ve 14. st. zde stojí hrad, v jehož prostorech vznikl Vinodolský zákoník, první písemný soubor chorvatského práva. Hrad byl v 19. st přestavěn, ale původní architekturu si zachoval. Největší zajímavostí na hradě je zachovalá opevněná věž Kvadrac, která byla během restaurování kompletně nachována. V nabídce NOVASOL rekreačních domů najdete ubytování v Novi Vinodolski jen kousek od tohoto historického unikátu. Splňte si svůj sen o odpočinku. Rezervujte si NOVASOL rekreační dům v Novi Vinodolski ještě dnes.