search

Ubytování Omišalj

Ubytování Omišalj, opravdu dobrá dovolená

V letovisku Omišalj na Krku strávíte nezapomenutelné chvíle. Jedná se o první obec na ostrově, do které se dostanete po opuštění mezinárodního letiště Zračna luka Rijeka i po překonání 1430 m dlouhého mostu Krk, který ostrov spojuje s chorvatskou pevninou. Ubytování Omišalj je situováno ve slavné turistické destinaci s bohatým kulturním dědictvím, vynikající dostupností, příjemným klimatem a řadou zajímavostí v okolí. Hledáte-li ubytování v Kvarnerském zálivu, zde budete rozhodně spokojeni.

Ubytování Omišalj

Památky a historie a kousek od rekreačních domů Omišalj

Spolu s městem Krk je Omišalj nejstarší na celém ostrově. Stopy zdejšího osídlení sahají do pravěku, ve starověku tady žili Římané a ve středověku byl na 85 m vysoké skále vybudován hrad s bytelným opevněním (přesto nepřežil 19. století). Kolem něj se vinuly úzké, klikaté a nepravidelné uličky. Středověký charakter plné tajemných ulic si ubytování Omišalj uchovalo dodnes. Z historických památek nesmíte opomenout:

  • zbytky římského města Fulfinum,
  • baziliku sv. Miriny
  • kostel s městským symbolem rozetou, 
  • kapli sv. Heleny z 15. století a kapli sv. Antonie z 16. století,
  • ruiny paláce a rezidence Pancerov s gotickou výzdobou,
  • ruiny raně křesťanské baziliky z 5. století (2 km od Omišalje),
  • park Dubec.

Pláže na dosah ubytování v Omišalji

Omišalj a sousední Njivice se pyšní řadou krásných pláží, kde můžete strávit hodiny a hodiny plaváním, opalováním, užíváním si mořských radovánek a relaxem s rodinou. Pláže v Chorvatsku jsou vyhlášené a také tady ve stínu borovic myslí na všechny věkové kategorie i na vaše čtyřnohé kamarády. Městská pláž Pesja získala prestižní Modrou vlajku, která potvrzuje vynikající kvalitu moře, přístup pro tělesně postižené a dobré vybavení včetně volejbalového hřiště. Dovolená Omišalj vás dostane!

Na dovolené v Omišalji si užijete sport i rekreaci

Omišalj leží na severozápadě Krku v půvabné zátoce, z níž se otevírá nezapomenutelný výhled na Kvarnerskou zátoku Jaderského moře, na poloostrov Istrie a na města Opatija či Rijeka. Omišalj je také přístavní město a místní obyvatelstvo, spolu se zemědělstvím a cestovním ruchem, se také zabývá rybolovem. Rekreační domy Omišalj obklopují četné pastviny a voňavé lesy a díky mírnému klimatu je to ideální lokalita pro dovolenou všech věkových skupin. Kdo hledá odpočinkový pobyt, využije některé z turistických nebo cyklistických tras. Ostrov Krk nabízí bezplatnou cyklistickou aplikaci s názvem „Krk bike“, která vám usnadní jízdu na dvou kolech.

Omišalj, akce a zábava

Zásluhou svého bohatého kulturního dědictví tvoří Omišalj dobře rozvinutý a známý turistický cíl. Obzvláště zajímavé je vystoupení ženských pěveckých sborů zvaná „Omišaljska roseta“ každý rok 4. srpna. Navazuje na místní tradici zpěvu „capella“ a první cena (růžice) v sobě spojuje kulturu a historii města. Strávit dovolenou v Chorvatsku znamená též navštívit místní restaurace a kavárny a ochutnat lahůdky. Vyzkoušejte jehněčí, víno, olivový olej a jiná chutná jídla z regionu.

Kam z ubytování Omišalj za turistickými atrakcemi

Ostrov Krk se dělí na 7 obcí, z nichž největší jsou Omišalj, Malinska, Dobrinj, Vrbnik, Krk, Punat a Baska. Udělejte si několik výletů s průvodci po ostrově a zjistěte více o jejich bohaté historii a kultuře. Nebo se vypravte do Rijeky, do pohoří Risnjak či do akvária Crikvenica.