search

Ubytování Opatijská riviéra

Ubytování Opatijská riviéra se představuje

Opatijská riviéra se nachází nedaleko Kvarnerského zálivu a je známá svými křídově-bílými, písečnými plážemi, ze kterých se můžete vydat zaplavat do nejkrásnější vody nebo jednoduše si odpočinout v jedné z luxusních plachetnic, které z těchto břehů vyplouvají. Je ideální prázdninovou destinací díky nedotčeným plážím a chutnému středomořského stylu. Podává se zde také některé z úžasných a chutných vín. Během ubytování Opatijská riviéra budete mít spoustu příležitostí k relaxaci a odpočinku. Rozprostírá na téměř 40 km a nabízí vše, co je potřeba pro dokonalé ubytování Kvarner. Opatijská riviéra je šarmantní pobřežní oblast zahrnující asi 10 atraktivních míst. Ty nejkrásnější z nich přitahují dokonce již dlouhá léta evropskou aristokracii. Opatija jako nejrespektovanější sídlo hostila ve svých luxusních rekreačních vilách a hotelech rakousko-uherskou aristokracii, stala se vídeňským královským dvorem u moře a místem, kde prakticky vznikl chorvatský turismus. Ohromující výhledy na Jaderské moře bude všude kolem vás. Lungomare je slavná promenáda poblíž nábřeží a je ideálním místem pro zachycení některých impozantních památek. 

Opatija: zde vznikl chorvatský turismus

Opatija (Abbazia) se ve 2. pol. 19. století stala jedním z nejmódnějších letovisek Rakouska-Uherska - ve vile Angiolina pobývala Marie Anna, manželka císaře Ferdinanda I. Pro nás je určitě zajímavé, že do lázeňského města Opatija jezdili také např. Jarodlav Vrchlický nebo Jaroslav Kvapil. Proslulá pobřežní promenáda měřící asi 12 km spojuje Opatiji s městečky Volosko, Ika, Medveja a Lovran, jehož historie sahá až do římských dob a stojí zde pěkný gotický kostel sv. Jiří s freskami z konce 15. století a románskou zvonicí v sousedství. Městečko nebo původně hrad Moščenice leží na úpatí pohoří Učka a ačkoli se počátek hradu datuje do 12.-13. století, mají dnes zdejší kostely sv. Ondřeje, Bartoloměje a Šebestiána barokní podobu. Přímo pod Moščenicí, o 760 schodů níže, se nachází přímořské letovisko Moščenička Draga, kde končí pobřežní promenáda z Opatije. Pronajmete-li si ubytování Opatijská riviéra, můžete se také těšit na spoustu zajímavých míst v okolí: národní park Učka s nejvyšší horou Vojak (1 394 m, nádherná vyhlídka), přístav a 3. největší město Chorvatska Rijeka, ostrov Cres (trajekt Brestova-Porozina), středověké město Labin a další.

Ubytování Opatijská riviéra

Pamětihodnosti, které z ubytování Opatijská rivéra stojí za návštěvu

Kostel sv. Jakova byl postaven na základech bývalého benediktského kláštera, kde byla jmenována Opatija.
Villa Angiolina představuje začátek chorvatského cestovního ruchu. V roce 1844 Scarpa postavil vilu Angiolina a otevřel dveře mnoha přátelům a hostům úctyhodného postavení. Dnes je zde také Chorvatské muzeum cestovního ruchu.
Park Sv. Jakova s ​​fontánou Helios a Selena - se nacházejí v krásném parku Opatija Sv. James byl také sochařem z Grazu Hansa Rathautskog. Fontána představuje slunce a měsíc.
Angiolina Park - jeden z nejkrásnějších chorvatských parků s mnoha rostlinami z Dálného východu, Jižní Ameriky, Austrálie a dalších částí světa.
Art Pavilon „Juraj Matija Sporer“ - v době Rakouska-Uherska v roce 1899 vytvořil „Pavillon für eine Conditorei“ (pavilon pro cukrárny) v nejkrásnější části Opatija. 
Dívka s galebem - bronzová socha Nimfe, která živí racka z ruky, jeden z vizuálních symbolů Opatije
Madonna - kopie sochy, kterou si rodina Kesselstattů v roce 1891 vzpomněla na tragicky zesnulého syna

Ubytování Opatijská riviéra v prázdninových domech

Ubytování Opatijská riviéra je jako v krajině snů. Můžete zde vidět impozantní plachetnice využívající perfektní počasí a vítr na Jadranu. Nabízí mnoho dobrodružných vodních aktivit, jako je kite surfování, vodní skútry, rybaření, potápění, parasailing a plavby lodí. Můžete se těšit na dobrodružné sporty a po strávení aktivního dne na pláži jednoduše na dovolené v Kvarnerském zálivu relaxovat. NOVASOL nabízí prázdninové objekty, které vyhoví vašemu rozpočtu i dalším požadavkům. Naše nabídka obsahuje domy, apartmány i vily s bazény v Chorvatsku ve všech velikostech, vhodné pro velké i menší rodiny, útulné i prostorné. Všechny naše prázdninové pronájmy v Chorvatsku jsou uprostřed přírodních krás a úchvatné architektury. Většina z nich má pohledné zahrady, které mají nadčasovou krásu. Jsme přesvědčeni, že vám na vaší dovolené vybraný prázdninový objekt přinesete co nejlepší komfort a budete se chtít vracet každý rok na stejné místo.