Informace o Opatijské riviéře

Načtěte si informace o Opatijské riviéře

Opatija je želízkem v ohni pro aktivní dovolenou

Přímořské a klimatické lázně Opatijská riviéra jsou skvostem Kvarnerské riviéry. Nacházejí se asi 13 kilometrů od velkolepého města Rijeka a patří mezi nejpopulárnější letoviska. Mimo velkého množství aktivit zde také najdete příjemné a pohodlné ubytování Opatijská riviéra, z kterého si vybere každý podle svého gusta. Okolí města nabízí desítky výletů, třeba procházky po promenádě Lungomare, která vede až do Lovranu. Přitažlivá je také vycházková cesta Carmen Sylva s nádhernými výhledy na moře. Svahy pohoří Učka jsou z Opatije také dobře přístupné, vhodné pro celodenní turistiku. Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na návštěvu již na zmíněného přepychového město Rijeka s kostelem P. Marie Loretánské a okouzlujícím historickým středem města.

Sportovní aktivity a rekreace v plném proudu

Opatija a její riviéra jsou svojí ideální geografickou polohou místem, které nabízí svým návštěvníkům širokou škálu sportovního a rekreačního vyžití. V této poměrně malé, ale různorodé zeměpisné poloze si můžete vybrat z mnoha aktivit. Opatijská riviéra je známá především jachtingem a tenisem. Soutěže jako je Pohár Opatije v jachtingu, Mezinárodní regata anebo regata Galiora Adria či mezinárodní turnaj v házené, turisty dobře zabaví. Cyklostezky nabízejí aktivní pohyb, nemusíte si ale brát svoje kolo z domu, najdete zde velké množství půjčoven. Mimo vodní sporty a samotnému plachtění na moři jsou zde príma podmínky i na horolezectví, turistiku, paragliding, jízdu na horském kole a spoustu dalšího. Dokonalé městské koupání slibuje hlavní pláž Slatina, Lido, Tomaševac anebo Škrbici. Pro místní pláže je typický navezený hrubý písek a betonové plošiny. Pokud vám koupání v moři nevyhovuje a raději se koupete v bazénu, doporučujeme podívat se na vily s bazénem v Chorvatsku, které mají svůj nezaměnitelný styl!

Kulturní zážitky během dovolené na Opatijské riviéře

Kulturní akce jsou na denním pořádku. Luxusní vila Angiolina s velkým subtropickým a přímořským parkem je skutečně uměleckým dílem. Nyní v ní najdete Chorvatské muzeum cestovního ruchu. Výstavy a sbírky jsou k nahlédnutí. Najdeme zde hotely, sanatoria, letohrádky vysoké rakouské šlechty, zahrady, parky, klimatické lázně a společenská zařízení. Opatija se nechlubí památkami, zato je nejvyhledávanějším kongresovým místem Chorvatska. Společenský a kulturní život je zde na velmi vysoké úrovni. Ke správné dovolené v Kvarnerském zálivu může také patřit uvolnění v kasinu, na jazzových festivalech, hudebních i divadelních přehlídkách a gastronomických ochutnávkách. Doporučujeme určitě neminout možnost vyzkoušet místní speciality a tradiční pokrmy v jedné z restaurací. Klasická hudba, opera i opereta, balet i pop a rock, to jsou koncerty a četná vystoupení. Děti jistě s radostí uvítají místní festival čokolády. Velkolepou záležitostí je 170 let cestovního ruchu v Opatiji.

Z ubytování v prázdninových domech si vybere každý

Prázdninové domy Chorvatska jsou posety pobřežím Opatije. Nechat se omámit blankytně modrým mořem, horkým sluncem v nabídce all inclusive, nemá chybu. All inclusive koncept v Novasol není to samé jak ho znáte z jiných dovolených. Jedná se o možnost, kdy prázdninové objekty zahrnují v ceně pronájem včetně spotřeby, ložního prádla a finálního úklidu, takže si na dovolené hradíte jenom dopravu a jídlo. Do velkého množství námi pronajímaných objektů si můžete na dovolenou s rodinou přivést i své čtyřnohé miláčky, což se aktuálně těší velké popularitě. V případě, že hledáte takové ubytování, doporučujeme si zakliknout ve filtru Pes povolen.