search

Dovolená na ostrově Cres

Ubytování na ostrově Cres má ideální polohu

Ostrov Cres je krásná rekreační destinace pro ubytování v Kvarnerském zálivu. Celý ostrov je obklopen ohromujícími písečnými plážemi, které jsou ideální pro relax a slunění. Milovníci dobrodružství zde budou mít řadu příležitostí vyzkoušet si vodní aktivity jako surfování na kitech, jízda na vodních skútrech a potápění. Cres leží mezi nedotčeným přírodním prostředí a dechberoucí atmosférou, kterou budete potkávat na každém kroku, pokud si vyberete ubytování na ostrově Cres. Ostrov Cres je druhým největším ostrovem Chorvatska o rozloze srovnatelné s Prahou. Jako dlouhý a úzký pruh země míří Kvarnerským zálivem k jihu. Severní část ostrova tvoří hustý lesní porost, ve středu najdete olivové háje a vinohrady, na jihu zase typickou středomořskou keřovitou přírodu a louky. 

Ubytování na ostrově Cres

Ostrovy Cres a Lošinj: ostrovy Apsyrtovy

Na ostrově Cres sídlili Řekové, Římané, Benátčané i Rakušané a v letech 1920-1945 patřil Itálii. Jediným městem je stejnojmenný Cres či přímořská letoviska Punta Križa a Martinščica. Uprostřed ostrova se nachází půvabné Vranské jezero plné ryb, které také zásobuje pitnou vodou celý ostrov. Malá obec Osor leží u úzkého pruhu země, který kdysi spojoval ostrov Cres se sousedním ostrovem Lošinj. Ale již ve starověku, kdy zde stála osada Apsorus, byl prokopán a dnes zde v hlavní sezóně projíždí až 100 lodí denně. Středověká Lubenice stojí na příkré skále 378 m nad mořem a z někdejšího městečka se dochovaly zbytky hradeb, jedna brána a kostel sv. Miluláše ze 14. století. Z Lubenice je ovšem nádherný výhled a podíváte-li se dolů, uvidíte nádhernou pláž jako v Karibiku, ke které můžete sejít. Ubytování Kvarnerský záliv je tedy vhodné nejen pro dobrodružné, ale také pro romantické duše.

Co navštívit v okolí ubytování na ostrově Cres

Město Orlek je vzdáleno pouhých 12 km od hranic s Itálií, proto má tento region také velký vliv na Itálii. Je zde domov Dračího údolí, historický dům Kazunského ovčáka a letní slavnosti s živými atrakcemi a úžasným jídlem. Co ještě dělat na Kvarneru? Křišťálově čistá voda na ostrově je ideální pro fotografování. Trekking v blízkých horách je zážitek sám o sobě. Pokud si vyberete ubytování na ostrově Cres, vyplatí se určitě navštívit také delfinárium na sousedním ostrově Lošinj anebo proslulou a léčebnou Opatijskou riviéru. Skalní město Lubenice vám vezme dech a zároveň si užijete výhledu, který nemá konec přímo z vrcholu skály. Typické pobřežní středisko s bohatou kulturou a památky Beli je jedním z nejstarších a v minulosti nejdůležitějších sídel ostrova. Nabízí velké množství kostelů, historické stánky ve městě a římský most přes kaňon.

Ubytovat se v ráji je snadné

Nádherné prázdninové domy a apartmány na Cresu stojí za to využít. Pohodová letní dovolená s ubytováním v soukromí all inclusive je pro každého turistu zajímavou nabídkou. V ceně je zahrnuta voda, elektřina, rekreační poplatek, ložní prádlo a závěrečný úklid. Je na každém, aby si obstarat dopravu a jídlo. Individuální řešení je dokonalé pro všechny generace a navíc je možné vycestovat na dovolenou i se svými zvířecími mazlíčky. Abyste se dostali k nabídce ubytování v Chorvatsku, kam budete moct svého čtyřnohého kamaráda vzít je možno si označit ve vyhledávání přímo filtru Pes povolen. Mnoho majitelů nemovitostí s tím, že přijedete s psem nemá žádný problém, samozřejmě najdou se i takový, komu to vadí a proto jsme vytvořili tuto možnost, kde si můžete vybrat rovnou z objektů vhodných pro psy.