search

Dovolená na ostrově Cres

Rekreační domy v Kvarnerském zálivu

Ostrov Cres je druhým největším ostrovem Chorvatska o rozloze srovnatelné s Prahou. Jako dlouhý a úzký pruh země míří Kvarnerským zálivem k jihu. Severní část ostrova tvoří hustý lesní porost, ve středu najdete olivové háje a vinohrady, na jihu zase typickou středomořskou keřovitou přírodu a louky. Ubytujete-li se v apartmánech nebo rekreačních domech v Chorvatsku na ostrově Cres, vyplatí se určitě navštívit také delfinárium na sousedním ostrově Lošinj anebo proslulou a léčebnou Opatijskou riviéru.

Ostrovy Cres a Lošinj: ostrovy Apsyrtovy

Na ostrově Cres sídlili Řekové, Římané, Benátčané i Rakušané a v letech 1920-1945 patřil Itálii. Jediným městem je stejnojmenný Cres či přímořská letoviska Punta Križa a Martinščica. Uprostřed ostrova se nachází půvabné Vranské jezero plné ryb, které také zásobuje pitnou vodou celý ostrov. Není snad ani nic lepšího než ubytování v Chorvatsku. Malá obec Osor leží u úzkého pruhu země, který kdysi spojoval ostrov Cres se sousedním ostrovem Lošinj. Ale již ve starověku, kdy zde stála osada Apsorus, byl prokopán a dnes zde v hlavní sezóně projíždí až 100 lodí denně. Středověká Lubenice stojí na příkré skále 378 m nad mořem a z někdejšího městečka se dochovaly zbytky hradeb, jedna brána a kostel sv. Miluláše ze 14. století. Z Lubenice je ovšem nádherný výhled a podíváte-li se dolů, uvidíte nádhernou pláž jako v Karibiku, ke které můžete sejít.

Rekreační domy v Kvarnerském zálivu, pobyt Chorvatsko

Ubytovat se v ráji je snadné

Nádherné apartmány Chorvatska na Cresu, stojí za to využít. Pohodová letní dovolená s ubytováním v soukromí all inclusive je pro každého turistu zajímavou. V ceně je zahrnuta voda, elektřina, rekreační poplatek, ložní prádlo a závěrečný úklid. Je na každém turistovi, aby si obstarat dopravu a jídlo. Individuální řešení je dokonalé pro všechny generace, to je ubytování v Chorvatsku i se svými zvířecími mazlíčky.