Tipy, zajímavosti a atrakce na ostrově Cres

Ostrov Cres po ostrově Krk je největším jadranským ostrovem v Kvarnerském zálivu. Je to kopcovitý ostrov dlouhý 66 km a široký v některých částech od 2 do 12 km. Zvláštním zájmem ostrova je přirozený neobvyklý vzhled sladkovodního Vranského jezera. Je asi 5,5km dlouhé, 1,5km široké a s rozlohou 5,5 km2. Používá se pro zásobování vodou na ostrovech Cres a Lošinj. V jezeře nedochází k rozkladu, je čisté a mezi krasovými vodami je to zajímavé místo. Cres se vyznačuje velkými kontrasty mezi severní části středozemí s vysokými a hustými lesy až do středního a jižního Středomoří, které se jsou bohatstvé na pastviny. V případě, že si vyberete ubytování na ostrově Cres bude vás čekat krásná, různorodá a zajímavá dovolená. Přečtěte si jaké atrakce na ostrově Cres na vás čekají.

Atrakce na ostrově Cres

Dovolená na ostrově Cres plná zážitků

K nejkrásnějším místům na ostrově Cres patří zejména jeho početné dlouhé pláže, které najdete mezi městem Cres a zátokou Ustrinc. Milovníci sportu a aktivního odpočinku se budou na ostrově Cres určitě cítit jako doma. Vybrat si můžete např. mezi potápěním, tenisem, minigolfem a samozřejmě vodními sporty, přičemž windsurfing se zde těší mimořádné oblibě. Téměř na každém kroku najdete spoustu různých možností k vyzkoušení nových sportů a pro ty odvážnější také adrenalinových zážitků. Ti, co vyhledávají klid mají zde možnost dobíjet se energií v přírodě. Poznáte na vlastní kůži, že strov Cres je dokonalé místo pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku.

Zábava na plné obrátky a aktivity

Kulturní a zábavní akce s tanečními večery a diskotéky, to je využití letní pohody. Vážná, populární i folklórní hudba zní celým ostrovem. Farmářské trhy, Letní karneval, sportovní soutěže, to je uspokojení pro každého. Sochařství a hudba na veřejných místech jsou k vidění na všech místech Cresu. Zažijete zde dovolenou přímo nabitou skvělými zážitky. Aktivné turisty zajisté potěší fakt, že je na ostrově možnost pěší turistiky. Po stezkách můžete na vlastních nohou prozkoumat ostrov a jeho přírodní bohatství. Panoramatické výhledy, které se vám mnohdy naskytnou jsou nádherné a potěší nejen oko, ale i fotografie. Z vašeho ubytování Kvarnerský záliv budete mít všechny aktivity na dosah ruky. Výhodou je, že jakmile budete mít chuť na soukromí a chvilky čistě v kruhu rodiny, prázdninový dům vám to poskytne.

Nepřipravte se o výlety do okolí

Protože ostrov Cres a ostrov Lošinj jsou známé i jako oblast vhodná ke sledování delfínů skákavých. Delfíní rezervace si určitě zaslouží pozornost. To, že je ve zdejších vodách výskyt delfínů skákavých je důkazem toho, že moře je tu skutečně výjmečně čisté. V Lošinj se každoročně první srpnový víkend koná událost zvaná Den Dolphin. Je to projekt, který klade zvláštní důraz na ochranu delfínů, moře a celkově životní prostředí. Milovníky historie zaujmou města Beli a Lubenice. Beli je jedním z nejstarších a nejdůležitějších sídel na ostrově Cres. Areál typu akropolis se nachází na 130m vysokém kopci nad východním pobřežím severní části ostrova v místě prehistorické pevnosti. Dnes je bohatý na kulturní a historické pamatáky. Najdete zde farní kotel s cennými hlagolskými nápisy, románský kostel sv. Marie s muzejní sbírkou a na místním hřbitově také gotický kostel sv. Antona.